Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecki policjant w niecodziennej akcji

Słupecki policjant brał udział w niecodziennej akcji. Wraz z pasjonatami przyrody obrączkował orły bieliki, które zadomowiły się na terenie parku krajobrazowego w gminie Lądek.

Grupa pasjonatów z Lądku od lat zajmuje się ochroną dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego w Nadwarciańskim Parku Krajobrazowym.

W Dolinie Warty na terenie gminy Lądek swoją aktywnością przeciwdziałają przestępczości archeologicznej, kłusownictwu wodnemu i leśnemu oraz ochroną unikalnych wydm, które niestety są rozjeżdżane przez kierowców quadów i motocykli crossowych.

Ostatnio śledzą również losy pary orłów bielików, która zadomowiły się na terenie parku. Gniazdo ptaków zauważono w lutym tego roku, a wiosną okazało się, że para królewskich ptaków doczekała się potomstwa. O fakcie tym powiadomiono Dyrekcję Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, która zdecydowała o zaobrączkowaniu młodych osobników.

Niełatwą akcję znakowania ptaków przeprowadzono kilka dni temu. Wśród osób biorących udział w przedsięwzięciu był słupecki policjant asp.sztab. Artur Kamiński – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Słupcy, zaangażowany społecznik i pasjonat.

Dotarcie do gniazda wymagało dużo wysiłku – teren bagienny i wykorzystania sprzętu do wspinaczki. Pierzaści bohaterowie wydarzenia byli bardzo spokojni, dzięki czemu akcja zakończyła się powodzeniem i młode orły szybko wróciły bezpiecznie pod opiekę rodziców.

Dzięki obrączkom będzie można lepiej poznać miejscowe bieliki, ich zwyczaje i trasy przelotu.

 

TEKST/FOTO: Policja Slupca

 


Najnowsze komentarze
  • Od kiedy policjanci w trakcie służby mogą obrączkować orły?

    • Mam informacje z pierwszej ręki, że odkąd zawiodły systemy Patryjota, orły mają być tresowane w celu wyłapywania zbłąkanych rakiet. Podobno poza sezonem rakietowym ptaki stanowić będą powietrzne wsparcie dla policjantów stacjonujących przy żoliborskim bunkrze, stąd udział asp.sztab. w misji znakowania orłów.

  • asp.sztab. Artur Kamiński to policjant z pasją. Każdy z Nas chce mieć taką pracę o której marzy i też taką ma nasz Pan Policjant. To tak w skrócie, dużo sukcesów i awansów Panie Arturze.

Dodaj komentarz