Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecki PSL poparł Komorowskiego

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Słupcy lokalni ludowcy wspólnie z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej z regionu konińskiego przed drugą turą wyborów wyrazili swoje poparcie dla Bronisława Komorowskiego.

W konferencji udział wzięli wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, poseł Tomasz Nowak, senator Piotr Gruszczyński, starosta Mariusz Roga, burmistrz Michał Pyrzyk oraz w-ce starosta Szymon Grzywiński. Wszyscy zgodnie twierdzili, że obecnie urzędujący prezydent powinien dalej sprawować swoje stanowisko. Na potwierdzenie takiego wyboru przedstawiciele władz mówili między innymi o wspieraniu przez obecnego prezydenta idei samorządności, chociażby w kwestii przywrócenia sądów rejonowych.

 

 

Mówił burmistrz Michał Pyrzyk.Podczas konferencji wspominano także o wyborczych obietnicach urzędującego prezydenta, czyli programie „Dobry start dla młodych”, a także budowie mieszkań dla młodych pod wynajem i przeznaczeniu środków finansowych dla młodych matek. Zdaniem lokalnych samorządowców wybór Komorowskiego ma też spowodować zwiększenie wynagrodzeń pracowniczych i stwarzanie lepszego klimatu dla przedsiębiorczości,  a także polepszenia programów strukturalnych dla rolnictwa. Na spotkaniu nie zabrakło również tematu obronności i bezpieczeństwa kraju w związku z konfliktem zbrojnym na wschodzie.  Nie obyło się bez pytań, między innymi dotyczących początkowej niechęci udziału prezydenta w debatach z innymi kandydatami.

 

 

Odpowiadał na nasze pytanie poseł Tomasz Nowak. W pierwszej turze procentowo więcej głosów w samej Słupcy otrzymał Komorowski. Z kolei w powiecie wyborcy wybrali Andrzeja Dudę. –Jestem przekonany, że w powicie słupeckim, ale nie tylko druga tura wyborów daje mobilizację i refleksję-mówił w-ce marszałek sejmu Eugeniusz Grzeszczak, który zaznaczył, że wyborcze obietnice kandydata Prawa i Sprawiedliwości są niemożliwe do zrealizowania.

 

 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w najbliższą niedzielę.


Najnowsze komentarze
  • nie ma się co dziwić, że w Słupcy jest tak jak jest, jak te same pyski przy korycie od kilkunastu lat i jeszcze głosują na Bula

  • sprzedawczyki… szkoda gadać, nw kto wgl na nich głosuje ? i na tego zdrajce?!

Dodaj komentarz