Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupecki pumptrack oficjalnie otwarty

Tłumy dzieci i młodzieży przyciągnęła impreza zorganizowana z okazji oficjalnego oddania do użytku słupeckiego pumptracka.

Pumptrack zwyciężył w głosowaniu na Budżet Obywatelski Miasta Słupcy w 2017 roku. Inicjatorem budowy toru jest Wojtek Lisiak. Projekt zdobył rekordową ilość 1335 głosów. Inwestycję zrealizowała firma Bt Project z Poznania.

Miasto wyłożyło na nią 120 00 zł. Dodatkowo pomysł wsparli sponsorzy Konspol Słupca (10 000 zł), Terminal Strzałkowo ( 3000 zł) i Kamena Polanowo (1000 zł)

Pumptrack to tor do jazdy na rowerze, deskorolce rolkach i hulajnodze. W Słupcy stanął on w miejscu dawnego Afmiteatru. Od początku swego istnienia przyciąga tłumy dzieci i młodzieży. Nie inaczej było podczas otwarcia.

Oprócz oficjalnego oddania obiektu do użytku zebrani mogli również podziwiać pokaz jazdy Szkółki BMX z Poznania. Wśród dzieci i młodzieży rozlosowano także pamiątkowe koszulki ufundowane przez słupecki Urząd Miasta. Obstawę gastronomiczną zapewnił Food Truck Central Park.

Zabaw na torze trwała aż do zmroku. Więcej informacji na temat całej inicjatywy znajdziecie na stronie www.pumptrackslupca.pl  Poniżej prezentujemy film, który w skrócie pokazuje realizację pomysłu od początku do końca.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *