Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Słupecki rekord badmintonowego grania

Sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się kolejny Ogólnopolski Turniej Badmintona Młodzików i Młodzików Młodszych przeprowadzony w naszym mieście przez UKS Kopernik.

W sobotę w hali MOSiR w Słupcy Uczniowski Klub Sportowy Kopernik po raz kolejny gościł badmintonistów z całej Polski. W turnieju wystartowało łącznie 83 zawodników, co skutkowało rozegraniem łącznie 172 meczów. Gracze z niemal całej Polski spędzili w hali łącznie prawie 15 godzin, aby móc wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii. Zmagania młodych badmintonistów rozpoczęły się o godz. 9.00 a ostatni mecz zakończył się o 23.43. To chyba słupecki rekord badmintonowego grania. W turnieju tym słupeckich barw bronili: w kategorii Młodzika Młodszego: Wiktor Dobrowolski, Maciej Urbaniak i Jakub Wiśniewski, a w kategorii Młodzika: Natalia Blejwas, Jakub Busza i Wojciech Dranikowski. Trener Mariusz Rakowicz, nie ukrywał, że oczywiście najbardziej liczy na tych zawodników, którzy już w tym roku startowym odnosili sukcesy na podobnych turniejach rozgrywanych w całej Polsce. –Całkowitym debiutantem w startach na ogólnopolskim turnieju był Wiktor Dobrowolski. Oczywiście jest to dopiero uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej, tak więc na jakiekolwiek wyniki nie mogliśmy jeszcze liczyć, a Wiktor na pewno sam przekonał się podczas turniejowych zmagań, że przed nim jeszcze wiele, wiele pracy, aby móc rywalizować na tak wysokim poziomie. Drugi z naszych wychowanków Jakub Wiśniewski chyba trochę zbyt mocno się usztywnił podczas lokalnego turnieju, bo mimo młodego wieku, miał dużą szansę wygrać swoją grupę w grze pojedynczej, jednak tej szansy nie wykorzystał. Ważnym elementem nauki dla tego młodego, bardzo utalentowanego zawodnika powinno być to, aby starać się słuchać dobrych podpowiedzi trenera i taty oraz realizować założenia taktyczne w grze, a na wyniki nie będzie trzeba długo czekać-mówi trener Mariusz Rakowicz.

Trzecim zawodnikiem Kopernika na którego najbardziej liczyli trenerzy był Maciej Urbaniak . To był chyba jego turniej życia mówiąc tu o kulturze gry, czytaniu gry i pięknych zagrań oraz wielkiego zaangażowania i walki o każdą lotkę.W słupeckim turnieju Maciej zajął I miejsce w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej wraz ze swoim partnerem deblowym z Przeźmierowa Nikodemem Jaśkowiakiem. Aby wygrać turniej, nasz zawodnik musiał po drodze pokonać w półfinale turniejową jedynkę z SKS Matchpoint Ślęza.
Jednak chyba najwięcej emocji jak i wspaniałej gry z obu stron dostarczył jego ćwierćfinałowy mecz z kolegą z reprezentacji województwa wielkopolskiego z PTS Puszczykowo  Kajetanem Jeziakiem. Było naprawdę na co popatrzeć i ręce wręcz same składały się do oklasków dla obydwóch zawodników.W kategorii młodzika zdobyliśmy tylko jeden brązowy medal w grze mieszanej. Na trzecim miejscu turniej ukończyła nasza para Natalia Blejwas – Wojciech Dranikowski. W grze pojedynczej zarówno Natalia Blejwas jak i Jakub Busza nie wyszli z grup musząc uznać wyższość innych koleżanek i kolegów. Wojtek Dranikowski po rozegraniu dwóch gier mieszanych i jednej gry pojedynczej musiał wycofać się z turnieju z powodu kontuzji stopy.Na zakończenie imprezy zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale oraz nagrody rzeczowe w postaci ręczników z logo UKS Kopernik Słupca. Podczas trwania turnieju spośród wszystkich zawodników losowane były atrakcyjne nagrody rzeczowe takie jak zestawy gadżetów klubowych UKS-u,  ręczniki firmowe, torby do rakiet badmintonowych oraz rakiety do gry w badmintona.Zawody sprawnie sędziował Piotr Grudzina, sędzia z Solca Kujawskiego, a prywatnie tata reprezentantki Polski w badmintonie Weroniki Grudziny. Obsługę techniczną zapewnił syn sędziego głównego Wiktor Grudzina oraz pracownicy MOSiR w Słupcy.

Turniej po raz kolejny okazał się dużym sukcesem organizacyjnym i zebrał bardzo dobre oceny w oczach zawodników jak i trenerów, dzięki ludziom, którzy mocno zaangażowali się w jego organizację. Na pewno należy tu wymienić przede wszystkim głównego organizatora i mózg całego tego przedsięwzięcia Jerzego Banię. Dzięki jego ogromnej pracy oraz zaangażowaniu sponsorów udało się sprawnie i atrakcyjnie dla wszystkich jego uczestników przeprowadzić te zawody. Na specjalne podziękowanie zasłużyli też sponsorzy tego turnieju a więc: Salzgitter Mannesmann Stahlhandel, Universal Transport Poznań i Plastolan Polska sp. z.o.o. Słupca.Pomogli nie tylko oni ale i ludzie, którzy wsparli organizację tego przedsięwzięcia. Byli to prezes UKS Kopernik Słupca Wojciech Hawro, dyrektor MOSiR Beata Nadgrodkiewicz wraz z pracownikami oraz niezawodni rodzice naszych zawodników czyli państwo Blejwas, Busza, Dranikowscy, Urbaniak oraz Wiśniewscy. Kolejny turniej w Słupcy już za nami. Zakończył się dużym sukcesem organizacyjnym jak i sportowym. Czekamy na kolejne równie udane starty, a przed nami jeszcze kolejne odsłony Mistrzostw Miasta Słupcy w badmintonie. Najbliższa już 28 marca. Nie zabraknie również udziału słupeckich zawodników w  ogólnopolskich turniejach w całej Polsce. Najbliższy odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *