Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecki szpital dostanie ponad 5 milionów złotych. Wiemy na co je przeznaczy.

5 107 033,85 zł, dokładnie tyle trafi do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Pieniądze zostały pozyskane w ramach Wielkopolskie Programu Operacyjnego-To część środków, które Samorząd  Województwa Wielkopolskiego rozdysponował pomiędzy szpitale, które w okresie pandemii zajmowały się leczeniem pacjentów covidowych. Ponieważ nasz szpital był przez długi czas szpitalem w całości covidowym, stąd to dofinansowanie na tle innych placówek opieki zdrowotnej jest rzeczywiście wysokie.

Spośród bodajże pięciu szpitali, których dyrektorzy odbierali umowy nasz miał to dofinansowanie najwyższe. Za te pieniądze szpital ma zostać wyposażony w nowoczesny sprzęt. Między innymi częścią tego projektu jest też zakup nowego ambulansu dla pacjentów z naszego terenu- mówił podczas konferencji prasowej starosta, Jacek Bartkowiak.

Oprócz wspomnianej karetki szpital ma również zakupić między innymi tomograf komputerowy, aparat RTG, ultrasonograf, cyfrowy system drenażu i monitorowania klatki piersiowej, a także aparat do resuscytacji krążeniowej, kolumnę endoskopową, gastroskop, duodenoskop oraz insuflator dwutlenku węgla do kolonoskopii i bodypletyzmograf.


Najnowsze komentarze
 • Może tak część przeznaczyć na remont oddziału wewnętrznego , bo taki syf jaki tam panuje woła o pomstę do nieba. Ubikacje jak w latach 80 na dworcu, grzyb, odpada tynk i płytki. Ogólnie to inspekcja sanitarna powinna zamknąć ten oddział.

  • Pani Iwono, ma pani 100% racji.👍

 • Okulisty w ramach ubezpieczenia brak. Endokrynologa w ramach ubezpieczenia brak. Inwestora w powiecie brak. Poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych w powiecie brak. W tych płaszczyznach należałoby kogoś do czegoś przekonać, więc efektów nie ma. Najprościej jest dostać pieniądze od pisowskich kolegów.

 • Dgh odleciała/odleciał co ma otrzymanie dotacji na Szpital do tego ,że nie ma okulisty ,endokrynologa w ramach ubezpieczenia w Ośrodkach Zdrowia. W szpitalu słupeckim nie było i nie ma Oddziałów Okulistyki,Endokrynologii więc dotacje przeznaczone na Szpital nie mogą poprawić sytuacji w przyjęciach do okulisty czy endokrynologa.
  Oczywiście jest to sytuacja nieciekawa działająca na naszym terenie AMIKA ma /przynajmniej okulistę/ a w pozostałych Ośrodkach ich brak…Kto za taki stan rzeczy odpowiada? Nie wiem w czyjej jest to kompetencji Starostwa ,Urzędu Miasta ale na pewno Ktoś z władz powinien się pochylić nad tym zagadnieniem bo żeby w 15-to tysięcznym mieście i okolicy nie było możliwości z korzystania z Okulisty czy Endokrynologa w ramach ubezpieczenia to wielki wstyd a sytuacja ta trwa przynajmniej 3lata w przypadku okulisty ….

  • Nie odleciałem, bo dopiero przyleciałem. Co ma otrzymanie dotacji na szpital do tego, że nie ma specjalistów? Gdybyś uważniej przeczytał mój komentarz, to byś wiedział. Do funkcjonowania poradni okulistycznej czy endokrynologicznej trzeba przekonać lekarza, żeby w realiach współpracy z NFZ chciał prowadzić poradnię. To nie to samo, co dogadanie się z kolegami, żeby dali dotację. Nadal nie rozumiesz? Oddziału nefrologicznego też w szpitalu nie mamy, a jednak do nefrologa, mieszkańcy Słupcy i powiatu, dostęp w ramach ubezpieczenia mają. I nie jest to poradnia przyszpitalna.

   • Wydaje mi się ,że dobrze doczytałem bo co mają pieniądze dedykowane szpitalowi by przekonać okulistę czy endokrynologa do prowadzenia przychodni w ramach NFZ?….A z kolei jakbyś Ty dobrze doczytał, to zwróciłem uwagę na brak takich przychodni i nie wiem w czyjej kompetencji Starosty czy Burmistrza jest ich reaktywowanie bo przecież były….Nie mam wiedzy co jest powodem takiego stanu ale znając życie to kasa…akurat z okulistami mi po drodze więc wiem, że wizyta 180-200 zł i pewnie fundusz na to nie zgodził się a Panią było na rękę wiec otworzyły gabinety prywatne…. co do nefrologa gdzie przyjmuje na terenie i w ramach szpitala czy gabinet poza szpitalem… i nadal nie rozumiem co ma dotacja do szpitala z funkcjonowaniem gabinetu nefrologa….czy czegoś nie dopisałeś ,że Nefrolog to kumpel Starosty czy Burmistrza? i kasa się znalazła….

Dodaj komentarz