Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupecki szpital ma nową karetkę

Nowa karetka została dziś oficjalnie przekazana Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

To Mercedes Sprinter 319 CDI.  Jej koszt to nieco ponad 577 000 zł.

Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia z programu wymiany ambulansów, a dofinansowanie wyniosło 400 000 zł.

Pojazd dostarczył zwycięzca ogłoszonego wcześniej przetargu firma Ambulans Polska Zabudowy Specjalistyczne z Jarosławia.

– Wszystkie trzy karetki nie będą jeździły jako karetki systemowe. Nastąpi przesunięcie w karetkach. Nowa karetka – numerach P0229, wejdzie w Zespół Specjalistyczny.

Jest to pierwsza karetka marki Mercedes w naszym szpitalu. Kiedyś, jeszcze w czasach funkcjonowania Kolumny Transportu Sanitarnego mercedesy były, ale w naszym ZOZ-ie to pierwsza- mówią słupeccy ratownicy medyczni.


Najnowsze komentarze
  • Trafiła idealnie w potrzeby.

  • Lans ważniejszy od bezpieczeństwa. Ale nam się starosta trafił. Policja pod sklepami małżeństwa upomina, że mąż i żona mają stać w odległości dwóch metrów, a starosty nikt nie upomni, że nie przestrzega przepisów?

  • Używanie sygnałów dźwiękowych bez uzasadnienia jest karane. A wożenie karetka urzędników na sygnałach dźwiękowych nie jest chyba uzasadnione. Pomijając fakt ze karetka służy do przewożenia chorych a nie do przejażdżek prywatnych. Proszę przesłać ten film na komendę i zgłosić popełnienie wykroczenia co powinno się wiązać z ukaraniem. No chyba ze tak można robić bo w PiS są równi i równiejsi.

  • Ten człowiek na każdym kroku się lansuje. Ta partia uważa, że stoi ponad prawem a na pewno to oni ustalają swoje według nich najlepsze prawo. Chyba najwyższa pora zacząć gromadzić taczki i w końcu zrobić z nich uzytek

  • Co wolno pisowskiemu staroście i wojewodzie, to nie tobie smrodzie!

Dodaj komentarz