Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Słupeckie morsy marzą o saunie

Z propozycją rozważenia budowy sauny w okolicach Jeziora Słupeckiego wyszła radna, Ewa Czaplińska.

Temat poruszyła podczas jednej z ostatnich miejskich komisji-Wychodzimy z taką luźną propozycją stworzenia sauny dla morsów. Chcielibyśmy to nasze jezioro bardziej wypromować.

Ludzie przyjeżdżają do nas z różnych miejscowości i cieszą się z tych spotkań. Wiemy co prawda, że jest to jezioro potorfowe, ale woda co rok jest badana i nadaje się do zimowych kąpieli.

Najważniejszy jest klimat tych spotkań- mówiła radna.


Najnowsze komentarze
 • Pani Radna Czaplińska może zbudować saunę za podwyżkę diety radnej którą sama sobie przyznała. Swoją drogą nie należy się dziwić, że
  Słupca upada jak mamy takich radnych z takimi „pomysłami”.

  • Zawsze tylko krytyka, budowa hotelu źle, koncerty źle, konspol złe miejsce bo śmierdzi!!! Tylko narzekanie takich jak grennvood nie buduje lecz burzy!!! Najlepiej siedzieć przed telewizorem, przepraszam komórką bo pewnie ją masz……

  • Podwyżka dla radnych, wójtów i burmistrzów wynika z ustawy sejmowej jaką przegłosował PiS. Proszę zapoznać się z „rozporządzeniem z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw”, są tam jasno podane zarobki w złotówkach do których należy się dostosować, więc proszę nie mówić że to radni dali sobie podwyżkę tylko PiS nakazał podnieść wypłaty.

   • Względem radnych obowiązku nie było. Była możliwość, z której skorzystali.

  • Dla wszystkich trolujących.. każdy sobie podniósł diety nie tylko radni miasta. Oni akurat jako ostatni to zrobili. Oczywiście Słupecka logika mieszkańców jest na zasadzie zgnoić wszystkich bo rzekomo nikt nic nie robi.. oczywiście że sauna była by dla wszystkich nie to co działki Rodos nie każdy ma tam dostęp a do jeziora Slupeckiego kazdy. Najlepiej oceniać i obawiać Radną jak i innych radnych. Jezioro Słupeckie z tego co wiem jest badane co roku z prywatnych kieszeni i nikt nie zainteresował się tym. A to wszystko dla dobra kąpiacych się. Jezioro Słupeckie jest po torfowe i nigdy nie będzie przejzyste a wszyscy którzy twierdzą że to syf to dziwi mnie to dlaczego kąpią się w morzu naszym Polskim tam jest jeszcze gorzej. Za nim cokolwiek ktoś napisze niech przemysli swoje słowa. Słupca zawsze była zacofana i jak widać nic się nie zmieniła czytaj : ludzie zacofani którzy nic nie robią a chcieli bu luksusów pozdrawiam tych co nic nie robią a są najmądrzejsi!!!

   • Jakie znaczenie ma, że jako ostatni podnieśli sobie wysokość diet, skoro wyrównanie należy się od sierpnia?

 • Dla mnie najlepsze są osoby piszące które nie umieją się przedstawić czyli dla mnie trole . Trolu powiedz co zrobiłeś dla slupcy bo myślę że nic

  • Do du.a.
   Sam jesteś tropem bo też się nie podpisałeś/aś

 • Krytykować każdy umie, kolego / kolezanko rusz mózgiem, co właśnie zrobiłeś dla Słupcy?

 • Pytanie jest inne: Co PSL zrobił dla Słupcy?
  Tylko nie piszcie o drogach i chodnikach proszę. Nie oczekuję drugiej Wrześni no, ale wiecie…

  • O jakim jeziorze mówi radna Czaplinska? Jaka promocja? Tego zbiornika? Chłopie, obudź się.

 • Pomysł jak każdy inny, inwestycja z pewnością nienajgorsza, jeżeli miałaby służyć wszystkim bez ograniczeń w dostępie. A dokładnie odwrotnie się stało, kiedy w ubiegłym roku z budżetu obywatelskiego sfinansowano inwestycję na ogródkach działkowych. Więc to, co tam zbudowano, służy tylko działkowcom, bo inni mieszkańcy niestety nie mają wstępu na działki.

 • Wszyscy widzą to co chcą widzieć. Każdy zachwyca się Wrześnią, a niestety wszystkie inwestycje jej bokiem wychodzą. Wszyscy mówią, że radni sobie przyznali większe diety (jak chcesz chodź po ludziach, niech na Ciebie zagłosują i będziesz miał też większą dietę i jak to jeden z drugim mówią: „będziesz pierdział w stołek”). Wszyscy są mądrzy ale jakoś nie zauważyłem przez ostatnie 2-3 lata żeby ktoś ocenił, że przez zwolnienie z pit młodych pracowników miasto ma spory deficyt, już nie mówiąc o „nowym ładzie”, który to już nie zatrzyma 50% ale 100% z lokalnych podatków od firm i to pan premier będzie przydzielał środki na inwestycje. Jakoś nie widziałem oburzenia takimi działaniami, które uderzą w nas wszystkich a dlaczego z prostego względu potrafimy oceniać tylko to co widzimy na pierwszy rzut oka: mniej na szkoły (niech uczą, przecież im potrzebna jest tylko tablica), na inwestycje (przecież miasto nic nie robi), na odśnieżanie (drogowcy znów zaspali), a później standardowo jak to Polak „Wina Tuska”. Człowieku rusz się i zamiast krytykować sam coś zaproponuj ale nie że nowa droga by się przydała, ale skąd na to wziąć realne środki. Wtedy też przyklasnę takiej inicjatywie.

  • Które inwestycje Wrześni bokiem wychodzą ?? Zwolnienie z Pit jest dobrym pomysłem, podatków płacimy już i tak za dużo. Na ubytki w kasie miasta radni znaleźli rozwiązanie czyli podwyżki dla siebie 😂. Inwestycje ??? Jeżeli rozumieć to wprost to żadnego inwestora władze miasta dotąd do Słupcy nie ściągnęły. Żaden zakład od 30 lat tutaj nie powstał i zarządzający miastem, radni budowe sauny nazywają inwestycją 😂😂. Na koniec doszliśmy mieszkańcy do sedna czyli skąd wziąć na nową drogę. Otóż tylko rozwój gospodarczo- społeczny regionu może to umożliwić a w tej kwestii jak napisałem wyżej zero postępu. Nawet na społeczny ruch połączenia gmin slupeccy radni byli głusi bo ewentualne połączenie utrudni im zdobycie mandatu radnego.

   • Żaden zakład nie powstał przez ostatnie 30 lat i raczej nie powstanie, bo zwyczajnie nie ma gdzie powstać. Możliwości terenowe ma jednak powiat, a tak się składa, że pomimo szumnych obietnic sprowadzenia inwestora do powiatu, jedyne na co władza powiatowa ma pomysł, to drogi. O remoncie drogi decydują sami. A inwestora trzeba ściągnąć. To już bardziej skomplikowana procedura, więc sukcesów brak.

 • Witam! Jeżeli marzą to niech działają, „dla chcącego nic trudnego!”

 • Przepraszam panią Czaplińską piękny festyn zorganizowała w Niedzielę i widać ,że sauna jest potrzebna. Jednak kupić możecie ją za własne pieniądze. Pozdrawiam serdecznie :)

Dodaj komentarz