Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Śmiecą w okolicach jeziora

Temat śmieci porzucanych w okolicach jeziora słupeckiego zainteresował jedną z naszych czytelniczek.

-Myślę, że temat wart jest poruszenia. Codziennie przechadzając się brzegiem naszego jeziora natykam się na coraz liczniej porozrzucane lub (jak na zdjęciach pokazane) elegancko poskładane śmieci.

Oprócz tego pojedyncze papierki, kartony i pudełka leżą między drzewami, w krzakach.Sezon rybacki pełną parą, a sprzątać nie ma kto- pisze mieszkanka naszego miasta.

O temat zapytaliśmy w słupeckim magistracie. -„Śmieci” przy jeziorze są okresowo sprzątane przez służby miejskie, mimo że jest to teren Wód Polskich, a gospodaruje tam Polski Związek Wędkarski.

Warto dodać, że wszędzie są rozstawione i regularnie opróżniane kosze uliczne- czytamy w odpowiedzi z Urzędu Miasta.


Najnowsze komentarze
  • A coz się dziwic ludzie w tym okręgu od wiekow zyli w bałaganie i tak juz zostało nie miał kto nauczyc porządku.Nasrac a muchy wyniosą!!!

  • Są ludzie i ,,Ludziska,, prawda !..ale myślę że służby sprzatające się niewywiązują..Często tam są pełne kosze wiec może warto wywozić częściej?..Podobnie gdzie indziej.Kupa śmieci przy krawężnikach,piachu itp ale też nikt nie widzi.
    Czasem osoby odpowiedzialne powinny iść piechotą,wtedy łatwo wszystko dojrzeć.
    Szkoda ze nie może u Nas zaistnieć komórka Straży Miejskiej to Oni powinni pomagać w takich sprawach.
    Bezstresowe wychowanie,wiec poco wyrzucać do kosza?

  • Jakoś jak ja ze znajomymi idziemy na ryby mamy wiaderka na swoje śmieci ewentualnie na rybki więc nie ma co zganiać na wędkarzy wszystkiego. Chodzą takie “łajzy” popijają i gdzie popadnie tam butelka upadnie. Bo rybak będzie siedzieć w jednym miejscu i śmieci byłyby przy brzegu a nie po całym lesie porozwalane . A co do straży miejskiej to jeszcze tych baranów w tym mieście brakuje i mandaty za “bzdury” . Więcej koszy i częste wywozy.

Dodaj komentarz