Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Śmieci powinien usunąć właściciel działki

W poniedziałek informowaliśmy o zaśmieconym terenie na Łężcu. Jak się okazuje nie należy on do Miasta.

Zdjęcie przedstawiające małe wysypisko przesłał nasz czytelnik.Zapytanie w tej sprawie skierowaliśmy do Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

-W odpowiedzi na artykuł wyjaśniam, że teren na którym znajdują się śmieci nie należy do Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Słupcy, a jedynie z nim sąsiaduje.

Nieruchomość przy ul. Obóz 8 wyposażona jest w pojemniki na śmieci, ponadto mieszkańcy dostarczane mają worki do selektywnej zbiórki odpadów, które systematycznie zgodnie z harmonogramem są wywożone.

Działki na których znajdują się śmieci są własnością prywatną (dwóch właścicieli). Przez kilkadziesiąt teren ten był zarośnięty. W chwili, gdy zarośla zostały usunięte odsłoniły znajdujące się na nim śmieci.

Obowiązek ich usunięcia spoczywa na właścicielach tych gruntów. Z tego co zdążyłem się zorientować trwają rozmowy pomiędzy Urzędem Miasta, a jednym z właścicieli tego terenu w sprawie usunięcia śmieci- tłumaczy Marcin Kałecki, kierownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.


Najnowsze komentarze
  • Panie Kałecki. Teren zaśmiecili ludzie mieszkający na działce, której administrator – miasto Słupca nic nie robi by utrzymać ją w należytym porządku. Proponuję wziąć swojego kolegę Pana Pyrzyka, zakasać rękawy i wreszcie zrobić to co do was należy. Posprzątać swoje śmieci!!!! Kawa w biurze nie wystygnie. Ewentualnie zaparzycie ją drugi raz. W końcu coś musicie robić.

  • Słowa kierownika są trochę niedorzeczne trzeba przyznać. Tak, śmieci znajdują się na działce prywatnej, nie nalezacej do miasta. Ale wszyscy dobrze wiemy kto ten bałagan generował. Na szczęście ktoś wyciął te zarośla i miejmy nadzieję problem zostanie usunięty. Prawdą też jest to że miasto swoim najemcom udostępniło pojemniki na śmieci, tylko kiedy? Te śmieci mają już powyżej 10 lat. A przypomnijmy sobie jak w tamtych czasach wyglądało to miejsce. Miejsce pamięci narodowej. Miejsce gdzie wielu ludzi straciło życie. A teraz nasze władze nie potrafią poczuć się do odpowiedzialności i zadbać o porządek. Szkoda że do władzy dostają się tacy ludzie….

Dodaj komentarz