Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

SMU Strzałkowo ma 85 lat! Niezwykły koncert z okazji jubileuszu.

Jubileusz 85-lecia swojej działalności w niedzielę świętowała Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie.

Z tej okazji wszystkich mieszkańców regionu Mleczarnia zaprosiła do kościoła Pod Wezwaniem Św. Doroty. Tam odbył się „Koncert jednego serca, jednego ducha”.

Świątynia wypełniła się po brzegi, a przed publicznością zaprezentowali się kolejno Mateusz Ziółko oraz zespół Sound 'N’ Grace.

Oprócz muzycznej uczty na gości czekały przysmaki przygotowane z produktów SMU na stoiska zlokalizowanych na zewnątrz.

Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie na kolejna lata działalności życzymy wszystkiego co najlepsze.

 

9 odpowiedzi

  1. a dlaczego nie w kościele w duchu wiary i dziękczynienia ???bo właśnie taki był ten koncert PS warto też poczytać historię założenia Mleczarni to będzie też jasne dlaczego w kościele

   1. Nie wiem jaka jest historia Mleczarni, wystarczy że znam historię Kościoła Katolickiego i chcę żeby taki dla nas wiernych pozostał. Jestem ortodoksyjną katoliczką przeciwną urządzaniu takich imprez w kościołach. W duchu wiary i dziękczynienia została odprawiona Msza Święta. I to powinno wystarczyć. Radosna, bardzo emocjonalna i bardzo głośna część artystyczna – nie w kościele, nie w prezbiterium, nie na stopniach ołtarza. Dlaczego nie? Bo jest to przestrzeń kościoła przeznaczona wyłącznie dla kapłanów i służby liturgicznej. Stopnie ołtarza nie są sceną teatralną. Dlaczego coraz częściej się o tym zapomina ??? Nie potrafię się wypowiedzieć, brakuje mi słów żeby wyrazić mój żal kiedy widzę jak potraktowano naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Wśród tęczowych świateł, wśród ogłuszającej muzyki, gromkich braw pod Krzyżem Jego Męki stał się częścią „oprawy artystycznej” Taki biedny, opuszczony, samotny i chwilowo niepotrzebny stał się na ten czas częścią dekoracji … „Jezu, wybacz im bo nie wiedzą co czynią”

  2. Też tak myślę, jest wiele takich miejsc u nas. Stoły z serami też było by gdzie postawić.

 1. A gdzie włodarze gminni ? Największy zakład pracy, znany w całym kraju ?!?!

  Aaaaaa zapomniałem ;-)

 2. Kpina, bo? To był koncert Nergala lub jemu podobnych? Czy tam leciały jakieś „majteczki w kropeczki”?

 3. Wzruszający komentarz i w 100% trafny….To prawda że dziś zapomina się o tym co najwazniejsze, w Kościele domu Boga Ojca , miejscu konsekrowanym, gdzie mamy oddawać Jemu cześć i uwielbienie , tylko i wyłącznie Jemu, urządzamy huczne imprezy, bijąc brawa, ludziom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *