Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Soczewki kontaktowe – najpopularniejsze marki

Wybór soczewek kontaktowych jest naprawdę duży, a ich producenci wciąż rozszerzają swoją ofertę o nowe produkty. Które marki soczewek są najchętniej wybierane?

 

Czym mogą się różnić soczewki kontaktowe?

Przeglądając oferty sklepów internetowych z soczewkami można zauważyć, że ich wybór jest obecnie ogromny. Czym różnią się poszczególne produkty? Szkła kontaktowe rozróżniamy ze względu na następujące kryteria:

 

1. Rodzaj korygowanej wady wzroku

   Różne wady wzroku wymagają różnych soczewek kontaktowych o odpowiednich konstrukcjach optycznych. Wyróżniamy soczewki sferyczne (na krótkowzroczność i nadwzroczność), toryczne (na astygmatyzm) i multifokalne (tzw. progresywne, na prezbiopię).

 

1. Czas noszenia

  Szkła kontaktowe różnią się też czasem noszenia, czyli częstotliwością, z jaką trzeba wymieniać je na nowe. Mogą być przeznaczone do użytku jednorazowego (soczewki jednodniowe, które nie wymagają czyszczenia) lub wielokrotnego (dwutygodniowe, miesięczne i kwartalne).

2. Rodzaj materiału

Współczesne miękkie soczewki kontaktowe produkowane są z dwóch rodzajów materiału – hydrożelowego lub silikonowohydrożelowego. Pierwszy z nich charakteryzuje się miękkością i najczęściej dużym uwodnieniem, natomiast ten z dodatkiem silikonu jest nieco sztywniejszy, ale lepiej przepuszcza tlen.

3. Marka i producent

Użytkownicy soczewek kontaktowych mają swoje ulubione marki. Światowi producenci, tacy jak Johnson & Johnson, Alcon,

Bausch+Lomb, CooperVision i Menicon prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów, a także wprowadzaniu na rynek zupełnie nowych marek.

Soczewki kontaktowe – jakie są popularne marki?

 Które soczewki cieszą się największą popularnością? Spośród ok. 20 marek dostępnych w sklepie internetowym kontaktowe.pl przedstawiamy te najczęściej wybierane przez klientów w 2020 roku. Ranking soczewek wygląda następująco:

  1. Acuvue

Numerem 1 w naszym zestawieniu są soczewki Acuvue, produkowane przez znany amerykański koncern Johnson & Johnson. Najczęściej wybierane są soczewki dwutygodniowe Acuvue Oasys (sferyczne lub toryczne). Nowością, na którą warto zwrócić uwagę są soczewki światłoczułe Acuvue Oasys with Transitions, które dostosowują się do zmiennego oświetlenia. Oczywiście w ofercie marki nie brakuje też soczewek jednodniowych dla różnych wad wzroku – są to m.in. 1-Day Acuvue Moist i Acuvue Oasys 1Day. 

  1. SofLens

Wiceliderem naszego rankingu jest marka SofLens, należąca do firmy Bausch+Lomb. Są to miękkie, elastyczne i delikatne soczewki z materiału hydrożelowego, które doceniają w szczególności pacjenci o suchych lub wrażliwych oczach. Do najbardziej znanych produktów należą soczewki miesięczne SofLens 59 i jednodniowe SofLens daily disposable. Soczewki SofLens dostępne są też w wersjach korygujących astygmatyzm.

  1. evO2lution

 Podium uzupełnia marka evO2lution, doceniana przede wszystkim za rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Znajdziemy tu soczewki z różnych typów materiałów, zarówno miesięczne, jak i jednodniowe. Dużą zaletą evO2lution jest możliwość zakupu soczewek w zestawach startowych, co pozwala wypróbować produkty marki niskim kosztem. Warto dodać, że na początku 2021 r.

marka rozszerzyła swoją ofertę o soczewki toryczne i multifokalne, co z pewnością jeszcze bardziej powiększy grono jej zwolenników.

  1. Air Optix

Air Optix firmy Alcon to marka silikonowo-hydrożelowych soczewek miesięcznych. Dostępne są m.in. Air Optix Aqua oraz Air Optix plus Hydraglyde z dodatkowym składnikiem nawilżającym (wszystkie rodzaje – sferyczne, toryczne i multifokalne). W ofercie marki znajdują się również szkła kontaktowe przeznaczone do noszenia całodobowego – Air Optix Night&Day Aqua, a także soczewki kolorowe Air Optix Colors.

  1. Biofinity

Miesięczne soczewki Biofinity produkuje firma CooperVision. Przeznaczone są dla osób z różnymi wadami wzroku krótkowzrocznością, nadwzrocznością, astygmatyzmem lub prezbiopią. Soczewki z dopiskiem XR w nazwie mają poszerzony zakres parametrów, dzięki czemu korygują również duże wady. Ciekawą propozycją dostępną od niedawna są szkła kontaktowe Biofinity Energys, które pomagają użytkownikom komputerów i smartfonów zmniejszyć cyfrowe zmęczenie wzroku.

  1. PureVision

Producentem soczewek PureVision jest Bausch+Lomb, jednak w przeciwieństwie do SofLens są to soczewki silikonowohydrożelowe o wyższej przepuszczalności tlenu. Użytkownicy soczewek PureVision coraz częściej korzystają z ich nowej, ulepszonej wersji o nazwie PureVision 2. Oprócz wersji podstawowej (sferycznej), dostępne są też toryczne (for Astigmatism) i multifokalne (for Presbyopia).

Które soczewki kontaktowe wybrać?

Musimy pamiętać, że popularność danej marki nie może być podstawowym kryterium wyboru soczewek. Szkła kontaktowe to produkt medyczny, którego nie dobiera się samodzielnie np. na podstawie mocy noszonych okularów. Dopasowanie soczewek wymaga odpowiedniej wiedzy i specjalistycznego sprzętu, dlatego zajmuje się tym okulista lub optometrysta. A zatem pierwszym krokiem dla osób chcących nosić soczewki jest wizyta u specjalisty, który przeprowadzi badanie wzroku pod kątem tej metody korekcji. W przypadku braku przeciwwskazań dopasuje nam soczewki o właściwych parametrach.

 

Potrzebujesz więcej informacji?

Koniecznie sprawdź na

 KONTAKTOWE.PL – > https://www.kontaktowe.pl/

 

*Artykuł sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz