Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Spacer tą stroną ulicy nie jest łatwy”

Remontu chodnika przy ulicy Armii Krajowej w Słupcy domaga się radna, Elżbieta Kaputrska.

-W związku z kończącą się budową przedszkola zachodzi konieczność naprawienia chodnika, a właściwie położenie nowego na odcinku, który został zniszczony przez firmę budowlaną proponuję przy tej okazji remont chodnika, położenie kostki chodnikowej, na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do wysokości przedszkola, od strony północnej.

Ulica Armii Krajowej jest długą i bardzo zadbaną ulicą z wyjątkiem odcinka na wysokości byłego gimnazjum, a obecnie biblioteki i innych podmiotów mających tam siedzibę. Spacer tą stroną ulicy nie jest łatwy .

Ulica ta jest wizerunkiem naszego miasta. Jest ulicą spacerową prowadzącą na promenadę, do lasu, nad jezioro, na place zabaw ,na stadion boiska sportowe na cmentarz do parku itd., a w najbliższym czasie ulicą do dwóch bibliotek, do organizacji samorządowych i innych podmiotów mających siedzibę przy tej ulicy oraz do przedszkola.

Remont tej ulicy sprawi, że ul. Armii Krajowej będzie w całości wyremontowana i będzie to racjonalne dokończenie wcześniej rozpoczętego remontu.

W związku z powyższym proszę o pozytywne załatwienie interpelacji jeszcze w roku 2021, a jeśli budżet obecny uniemożliwia tą realizację to proszę o zabezpieczenie odpowiedniej kwotv w budżecie na rok 2022- czytamy w interpelacji radnej.


Najnowsze komentarze
 • Niech Pani radna zainteresuje się starym Miastem, przeszła się chociaż raz wokół rynku? Wizytówką miasta, a napewno gorsze chodniki niż na załączonym zdjęciu

 • Dobrze by było, gdyby wzdłuż jeszcze przebiegała scieżka rowerowa. Nadmieniam, iż wszędzie są scieżki umiejscowione obok drogi. Ale w Slupcy na Berlinga zrobiono inaczej. Scieżka oddzielona jest chodnikiem od drogi. Jak chcę przejechać na drugą stronę to wjeżam na chodnik. . Nie wiem czy to jest bezpiecznie dla pieszych. Wiem, wiem, ktoś zaraz napisze, że trzeba zejść z roweru i przeprowadzić go. A czy to jest wygodne? Zastanawiał się ktoś?

  • Ulicy Berlinga już dawno nie ma – obecnie jest to ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego. I na tej ulicy nie ma ścieżki rowerowej, chyba ze ma Pani na myśli kłopotliwe dla rowerzystów skrzyżowanie ul. Kopernika i Pileckiego…

 • Chodnik przy Ratajczaka też tragiczny.

 • Też mnie to zastanawia z tą ścieżką, dlaczego jest nie po tej stronie co powinna? Wszystkim utrudnia to korzystanie. Ktoś miał jakąś wizję? Bo ja tego nie rozumiem. Brak logiki. Co do chodnika, widziałem w tym mieście wiele w gorszym stanie i tak jest to od lat, bez żadnych perspektyw na zmianę. Pani radnej to proponuję przejść się chodnikiem na Tysiąclecia w stronę jeziora.

 • Ten chodnik wymaga naprawy! Ile osób codziennie przechodzi ta ścieżka to szok już nie wspomnę w weekend rodziny z dziećmi, starsze osoby, rowery każdy podąża w stronę cmetarza placu zabaw czy promenady… My osobiście mamy małe dziecko i wózek i nie jest to łatwy odcinek do pokonania… A matki zaprowadzając dzieci do nowego przedszkola mające małe drugie dziecko będą mieć nie lada wyczyn żeby dotrzeć z pociacha do przedszkola. Jestem na Tak jeśli chodiz k wymianę kostki brukowej. Oczywiście jest wiele miejsc w Słupcy do poprawy ale jest to dobry początek na zmiany… Kolejne chodniki również czekają na wymianę pozdrawiam

 • Chodnik wymaga remontu… Masakra jestem tam co weekend u rodziny i nie da się gładko przejść z wózkiem hulajnoga czy rowerem… Fajnie gdyby pojawił się nowy chodnik ❤️

 • Bo to są chodniki gdzie mieszkają zwolennicy PISu 😀

 • Ten chodnik od wielu lat jest w takim stanie i PSL zarządzający Słupcą od lat nie widzi problemu.
  Pan Burmistrz nie dostrzega problemu z chodnikami dokładnie tak samo jak udaje, że mamy w Słupcy Dom Kultury :)

Dodaj komentarz