Sparingowe derby dla SKP

4:1 w swoim trzecim meczu sparingowym w-ce mistrza Konińskiej Klasy Okręgowej, Polanina Strzałkowo ograli seniorzy SKP Słupca.

W spotkaniu rozgrywanym w Strzałkowie oba zespoły nie wystąpiły w swoich optymalnych składach. Wśród słupczan zabrakło między innymi braci Michała i Norberta Lorenckich i Adriana Nadgrodkiewicza, a u strzałkowian nominalnego bramkarza. Między słupkami zastąpił go Adam Orłowski. Oprócz niego w szeregach strzałkowskiego zespołu wystąpili także inni słupeccy zawodnicy, którzy najprawdopodobniej zagrają w Polaninie jesienią. Byli to Krzysztof Witkowski i Dawid Działak. Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando gości, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i prowadzili grę. Pierwszy gol padł bardzo szybko, a piłkę do pustej bramki po błędzie golkipera gospodarzy skierował Jakub Jóźwiak. Mimo szybkiego zdobycia prowadzenia gra nadal była szybka i zacięta. Momentami nawet za bardzo. Kilka minut później do siatki po asyście Piotra Witowskiego ponownie trafił Jóźwiak. W samej końcówce pierwszej połowy strzelec dwóch goli asystował jeszcze przy trafieniu Witowskiego na 3:0. Druga połowa, w której szanse w szeregach gości dostali zawodnicy rezerwowi wyglądała podobnie, choć trzeba przyznać, że strzałkowianie grali dużo lepiej. Po dograniu Adama Jaszczaka wynik na 4:1 podwyższył jednak Piotr Głowala, a honor Polanina uratował Robert Królikowski strzelając gola na 4:1. SKP miało jeszcze swoje szanse. Z najbliższej odległości piłki do siatki nie wbił chociażby Sebastian Jasiak. Po meczu rozmawialiśmy trenerami obu drużyn.

Mirosław Kwaśny-Polanin Strzałkowo

Wojciech Henke-SKP Słupca

W kolejnym sparingu Polanin w sobotę 1 sierpnia , o godzinie 18:00 zmierzy się na wyjeździe z LKS-em Ślesin. SKP Słupca dzień wcześniej w Kleczewie zagra z miejscowym Sokołem.

Polanin Strzałkowo-SKP Słupca 1:4 (0:3)