Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Spółdzielnia Obsługi Rolnictwa „Farmer” w Strzałkowie ma 50 lat

W sobotę w sali Bankietowej MonMar odbył się Jubileusz 50-lecia istnienia Spółdzielni Obsługi Rolnictwa „Farmer” w Strzałkowie.

Podczas uroczystości prezes Zarządu, Marek Siepielski i wice prezes Monika Bączkowska podsumowali dotychczasową działalność i podziękowali Radzie Nadzorczej, byłym prezesom, pracownikom i przyjaciołom Spółdzielni. Wyróżnieni otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki.

Na wydarzeniu obecni byli również między innymi zastępca wójta Gminy Strzałkowo, Tomasz Gałan, prezes Ludowego Banku w Strzałkowie Tadeusz Krotoszyński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie Piotr Borowski.

Goście na ręce przedstawicieli Zarządu składali gratulacje i życzenia na dalsze lata działalności. Jubileusz uświetnił koncert karnawałowy. Całość zakończyła bankiet z udziałem DJ Huberta Majewskiego.

Spółdzielnia zaczęła istnieć pół wieku temu. Wówczas w grudniu 1973 roku podjęto uchwałę o powstaniu Spółdzielni Kółek Rolniczych, która rozpoczęła swoje funkcjonowanie od roku 1974.

Od samego początku, jej działalność gospodarcza była ukierunkowana na szeroko pojęte rolnictwo. W kilku filiach prowadzono działalność polegającą na wykonywaniu usług rolniczych, sprzedaży nawozów i środków ochrony roślin, czy też sprzedaży kurcząt. Był nawet moment kiedy produkowane były w niej bloczki betonowe.

Na początku lat 90-tych Spółdzielnia zaczęła wprowadzać do sprzedaży opał. Po 20 latach działalności, w 1994 roku,  Spółdzielnia Kółek Rolniczych zmieniła nazwę na Spółdzielnia Obsługi Rolnictwa „Farmer”, która funkcjonuje do dziś.

W październiku 1999 roku działalność rozpoczęła wybudowana na terenie Spółdzielni Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów. W obecnym czasie firma świadczy usługi rolnicze, ascenizacyjne, transportowe, a także usługi Stacji Diagnostycznej

Dodatkowo pośredniczy także sprzedaży opału i wynajmuje pomieszczenia w celach usługowych i mieszkalnych. Od września 2022 „Farmer” jest Kwalifikowanym Dostawcą Węgla i na nowych zasadach reprezentuje Polską Grupę Górniczą w sferze dystrybucji polskiego węgla.

Spółdzielnia zatrudnia obecnie 10 pracowników.

 

*Artykuł sponsorowany