Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sporo chętnych do klasy sportowej

Ruszyła rekrutacja do klasy sportowej w Publicznym Gimnazjum w Kowalewie Opactwie. Zainteresowanie nowym oddziałem już teraz jest dość spore.

W ostatnich dniach w placówce odbyło się spotkanie dla rodziców dotyczące rekrutacji na nowy rok szkolny. Najwięcej czasu poświęcono właśnie klasie sportowej, która od września ruszyć ma w gimnazjum w Kowalewie. Warunki jakie należy spełnić ubiegając się o przyjęcie do oddziału sportowego to przede wszystkim: bardzo dobry stan zdrowia, pisemna zgoda rodziców oraz uzyskanie pozytywnych wyników na egzaminie sprawnościowym. Egzamin przeprowadzony zostanie na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danej szkole lub danym oddziale. W Kowalewie będzie on składał się z dwóch części: ogólnorozwojowej oraz piłki nożnej, bo taki będzie profil klasy sportowej. Minimum, aby oddział został utworzony wynosi 20 osób. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze przed rozpoczęciem rekrutacji deklaracje o chęci uczęszczania do klasy sportowej złożyło 27 uczniów. Kandydaci mogą składać wymagane dokumenty do 15 maja. Egzamin sprawnościowy zaplanowano na 19 maja. Po jego wynikach ustalona ma zostać również siatka dowozów uczniów do szkoły.  Ostateczne wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 6 lipca. Podczas spotkania rodzice mogli też obejrzeć bazę sportową jaką dysponuje gimnazjum, w tym nową halę, której otwarcie ma się odbyć 14 czerwca. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem obiektu, który rzeczywiście wygląda imponująco.

Jedna odpowiedź

  1. Skoro w Kowalewie mają klasę sportową, to w Słupcy powinny być przynajmniej dwie, z dobrze dobranymi do nich ludźmi oraz wychowawcami. Niech nauczyciele którzy całe życie grali w siatkówkę prowadzę grupę siatkarską itd. Może ktoś z takiej klasy wyrośnie nie przyzwoitego grajka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *