Szkółka lepsza od Ergo

Sporo emocji przyniosła trzecia kolejka Słupeckiej Ligi Orlika. W poniedziałek na obiekcie MOS-u swoje spotkania rozgrywali pierwszoligowcy.

Pierwsze ligowe punkty po zaciętym pojedynku zdobył Cienin Zaborny, który ograł Wartę Ciążeń 3:2. W tym meczu sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie. O zwycięstwie zadecydowała bramka Adriana Kluczykowskiego w ostatniej minucie.  Drugi pojedynek to mecz na szczycie tabeli, w którym Ergo Hestia podejmowało Szkółkę Drzew. Mecz był dość wyrównany, jednak tuż przed przerwą po składnej akcji Szkółki prowadzenie dał jej Dawid Idzik. Od tego momentu gracze z Paruszewa tradycyjnie już bardziej niż na grze skupili się na pracy sędziów spotkania kwestionując ich każdą niekorzystną dla siebie decyzję. Między innymi to sprawiło, że w drugiej połowie Szkółka dołożyła jeszcze jedno trafienie i zasłużenie zwyciężyła 2:0. Wygrana daje zespołowi Dawida Idzika awans na pierwsze miejsce w tabeli. Nie mniej emocji był w starciu Cudów Natury, które przez długi czas przegrywały z Jóźwiakiem po bramce Łukasza Grzelaka. Widowiskowym strzałem na siedem minut przed końcem stan meczu wyrównał Norbert Nowakowski. Kropkę nad „i” w 29 minucie postawił Kacper Gawrysiak i Cuda wygrały 2:1. Ostry i zacięty był pojedynek Relax Śnieżki Mielżyn i Stolarzy. Już na początku po starciu z rywalem ze zwichniętym palcem prawej dłoni boisko musiał opuścić Wiktor Mikołajczyk. Zawodnikowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Stolarze ostatecznie wygrali jednak 5:3, a hat-tricka zdobył Łukasz Mikołajczyk. W piątek przy Gajowej po raz drugi w tym sezonie zagrają drugoligowcy.  Wszystkie informacje na temat rozgrywek znajdziecie w naszej specjalnej zakładce.