Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spotkanie po latach nad jeziorem

Polowa zbiórka i apel, muzyka przy ognisku oraz mnóstwo wspomnień. W sobotę, nad Jeziorem Słupeckim spotkali się byli członkowie IV Harcerskiego Szczepu Środowiskowego Drużyn Wodnych. Niektórzy nie widzieli się ponad 20 lat.

25 kwietnia br. w Miejskim Domu Kultury w Słupcy zainaugurowano projekt „Bosman, razem bracia do lin”. Jego pierwsza część, przygotowana przez żeglarzy seniorów opowiadała o początkach Jeziora Słupeckiego i legendzie tutejszego żeglarstwa, bosmanie Franciszku Szulczyńskim. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę i zainspirował następne pokolenie żeglarzy do opowiedzenia swojej historii. W sobotę, nad jeziorem, spotkali się więc harcerze i instruktorzy IV Harcerskiego Szczepu Środowiskowego Drużyn Wodnych im. Ludwika Gawrycha, działającego przed laty w Słupcy. Podczas spotkania odbyła się zbiórka polowa i apel, projekcja filmów z czasów działalności szczepu, nie brakowało także wspomnień, historii sprzed lat i muzyki. Żeby jeszcze bardziej odwzorować klimat tamtych czasów, organizatorzy postanowili również zadbać o otoczenie nad jeziorem.

Hm. Jerzy Górczyński, założyciel i komendant IV Harcerskiego Szczepu Środowiskowego Drużyn Wodnych w Słupcy

 

 

Spotkanie nad jeziorem to dopiero początek. 23 października w Miejskim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego zaprezentowana zostanie historia szczepu i jego osiągnięcia. Nie zabraknie również muzyki szantowej, ponieważ, specjalnie na tę okazję reaktywowany został zespół Gumowe Szekle, wywodzący się z słupeckiego szczepu. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz