Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spotkanie profilaktyczne w szkole w Trąbczynie

Policjanci podczas spotkania profilaktycznego przestrzegali młodzież przed eksperymentowaniem z narkotykami i nowymi substancjami psychoaktywnymi, których zażywanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Uczniowie uczestniczący w prelekcji rozmawiali z funkcjonariuszami również o zagrożeniach wynikających z nieumiejętnego korzystania z internetu oraz o odpowiedzialności prawnej nieletnich.

Mł.asp. Joanna Wolińska i sierż.sztab. Marcin Dębowski podkreślali w czasie wykładu, że środki odurzające i substancje psychotropowe powodują nie tylko uzależnienie, choroby psychiczne i inne problemy zdrowotne, ale wywołują często nieprzewidziane sytuacje, które niejednokrotnie komplikują życie i prowadzą młode osoby do kolizji z prawem. Przyblizyli uczniom zagadnienia związane z cyberprzemocą.

Dzielnicowy miasta Zagórów asp. sztab. Paweł Ławniczak zaprezentował urządzenie do wykrywania narkotyków w organizmie, którym dysponuje zagórowska policja oraz omówił sytuacje, w których jest ono wykorzystywane.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz