Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spotkanie z dowództwem wojska amerykańskich w Powidzu

Spotkanie z dowództwem armii USA stacjonującej w Powidzu odbyło się w tamtejszym Domy Kultury.

-22.02.2021 r. odbyłem się spotkanie z dowództwem wojsk amerykańskich stacjonujących w Powidzu. Obecny dowódca 297th Regional Support Group z Alaski, col. Matthew Schell wraz z swoją załogą opuszcza U.S. Army Base Powidz w Powidzu, by ustąpić miejsca 50th Regional Support Group z Florydy.

Pułkownik Schell podziękował za współpracę oraz wiele ciekawych inicjatyw, które z powodu pandemii zostały ograniczone. Obecny był dowódca nowej jednostki col. Ricardo Roig z 50th Regional Support Group zapewnił o swojej gotowości do dalszej współpracy.

Obecni byli również: CSM Todd Kochte, CPT Jamie Odom z 297th Regional Support Group oraz CSM Robert Sweat, Lt. Abigail Hammock z 50th Regional Support Group oraz tłumacz Grzegorz Czaplicki. Oprócz Wójta, Powidz reprezentowali Sekretarz Gminy Beata Kwitowska, Dyrektor Domu Kultury w Powidzu Robert Czechorowski oraz Monika Andrzejewska z Urzędu Gminy Powidz.

Podczas spotkania podsumowaliśmy współpracę, omówiliśmy wydarzenia, które wspólnie udało się zrealizować pomimo pandemii. Realizacja wspólnych inicjatyw jest dobrą podstawą do wzajemnego poznania się i budowania partnerstwa już na szczeblu lokalnym.

Podniesiony został również temat konieczności poprawy infrastruktury związanej z działaniem bazy oraz konieczności wzmocnienia bezpieczeństwa na terenie Gminy Powidz- relacjonuje wójt, Jakub Gwit.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz