Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spotkanie z pisarzem

Społeczność słupeckiej „
Jedynki gościła Wiesława Drabika, który jest właścicielem kotki Frotki i autorem ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, Martel i Grafix.

Najmłodsi uczniowie zapoznali się z twórczością Drabika i wysłuchali opowieści o tym, jak powstają opowieści dla dzieci.

Najbardziej znane książeczki to: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha” czy “Kocie łakocie”.

Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. “Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców, ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek.

Po spotkaniu można było zakupić książeczki z dedykacją autora. Autorskie spotkanie we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Słupcy przygotowały panie Adrianana Olczak i Beata Zimniewicz.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz