Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spotkanie z przedszkolakami z Cienina Kościelnego

Słupeccy policjanci odwiedzili dzieci z Przedszkola w Cieninie Kościelnym. Mundurowi opowiedzieli maluchom o swojej pracy i o tym, jak należy się zachowywać w drodze do i z przedszkola oraz o bezpiecznych zachowaniach podczas zabaw w domu i na placu zabaw.

Funkcjonariusze przybliżyli dzieciom postać sierż. Pyrka i zaprosili do zabaw w Pyrkowej Karinie na portalu internetowym pyrek.pl .

Policjanci przybliżyli przedszkolakom zasady poruszania się pieszych po drogach, właściwego przechodzenia przez jezdnię. Przypomnieli o konieczności korzystania z fotelików i podkładek podczas jazdy samochodem oraz konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Podczas spotkania poruszono temat noszenia elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed kontaktami z osobami obcymi. Maluchy otrzymały też wiele porad, jak być bezpiecznym w domu oraz podczas zabaw na zewnątrz. Mundurowi opowiedzieli również, na czym polega praca w policji i jak wygląda wyposażenie do służby policjanta.

Podkreślali, że policjant, to przyjaciel każdego dziecka, któremu zawsze pospieszy z pomocą, jeżeli zajdzie taka potrzeba.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz