Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Spotkanie z pszczelarzem w Zagórowie

29 lipca miało miejsce ostatnie spotkanie z ciekawymi ludźmi, które odbyło się w ramach projektu „Wakacje 2020 z MGOK”. Tym razem gośćmi byli pszczelarz Kazimierz Andrzejak wraz z małżonką Zofią z Pasieki „Pod Lasem” w Drzewcach, a spotkanie zatytułowane było „Jak powstaje miód?”

-Uczestniczyły w nim dzieci z Ogniska Środowiskowo-Wychowawczego w Zagórowie wraz z opiekunką panią Barbarą Świątek. Dzieciom bardzo spodobało się spotkanie z przemiłym pszczelarzem, podczas którego zadawały wiele ciekawych pytań dotyczących życia pszczół i tego, jak powstaje miód. Od państwa Andrzejaków usłyszeliśmy wiele fascynujących opowieści o pszczołach, ich zwyczajach, a także o kwiatach.

Pan Kazimierz zaprezentował sprzęt, którym posługuje się na co dzień, pracując z pszczołami, a pani Zofia opowiedziała o miodzie i produktach pszczelich. Prezentację wzbogacającą prelekcję przygotowała Emilia Harmacińska – plastyk w MGOK Zagórów.

W imieniu wszystkich uczestników „słodkiego spotkania” Emilia Harmacińska wręczyła gościom upominek i podziękowała za interesującą prelekcję. Po spotkaniu dzieci mogły degustować miód prosto z pasieki pana Kazimierza Andrzejaka.

Składamy podziękowania za udział wszystkim uczestnikom spotkania, a w szczególności dzieciom z Ogniska Środowiskowo -Wychowawczego w Zagórowie wraz z panią Barbarą Świątek-relacjonują organizatorzy.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz