Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Sprawa działki w Giewartowie w Magazynie Śledczym TVP

Tematem działki znajdującej się w Giewartowie zajął się Magazyn Śledczy Anity Gargas.

Chodzi o nieruchomość, której właścicielem są Państwo Tomczakowie, rodzice posła PSL, Jacka Tomczaka.

Jakiś czas temu działka wraz ze znajdującym się tam pałacem przeszła z gminy Ostrowite do rodziny Tomczaków, spadkobierców majątku.

Było to możliwe dzięki ugodzie podpisanej przez byłego wójta gminy.

 

 

-Spadkobiercy majątku w Giewartowie złożyli do starostwa wniosek, w którym domagają się, by część jeziora przekwalifikować z wody płynącej na stojącą.

Gdyby tak się stało, ponad sto hektarów jeziora stałoby się prywatną własnością- informował pod koniec września w swoim materiale poznański Teleskop. Możecie obejrzeć go TUTAJ.

Jak tłumaczą właściciele nie chodzi im jednak o to, by nie dopuścić mieszkańców do korzystania z jeziora.

Emisja reportażu odbędzie się w najbliższy czwartek o 22:25 w TVP1.


Najnowszy komentarz
  • Znacjonalizować pałac i ziemię jak po wojnie i oddać właścicielom? 20% wartości w gotówce. To jest chore co dzieje się w tym kraju. Wraca chyba Polska dzikiego kapitalistycznego przedwojennego wyzysku jak za sanacji! Jeszcze oddajcie wszystkie ziemie “Watykanowi” Nie popieram PRL ale wiem jedno po nacjonalizacji w pewnym sensie wszyscy mieli równy start. Takie pałacyki powinny być państwowe, chyba, że ktoś sobie teraz wybuduje. Zawsze były tam wymiany międzynarodowe, dyskoteki, turyści wszyscy cieszyli się plażą i jeziorem a teraz wszystko pozamykał na kłódkę. Ludzie jeszcze głosowali na Tego z PSL co im odbiera pałac , ziemię, plażę i jeszcze jezioro. Gargas wczoraj wszystko mówiła w TV.

Dodaj komentarz