Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sprawdź, czy grozi Ci mandat!

Nie oznaczyliście swojej posesji tabliczką z odpowiednim numerem porządkowym? Uważajcie, za takie niedopatrzenie grozi mandat.

O obowiązku przypominają słupeccy policjanci, którzy w maju prowadzą specjalną akcję informacyjną dotyczącą oznaczania nieruchomości. Podczas codziennej służby funkcjonariusze tłumaczą mieszkańcom, co prawo stanowi na ten temat. W akcji nie chodzi jednak o karanie dla samego karania, tylko uświadomienie, jak wiele może od takiej tabliczki zależeć – mówi Marlena Kukawka, oficer prasowa słupeckiej policji.

 

 

Pamiętajcie, tabliczkę z numerem domu powinniśmy zamontować w terminie dwóch tygodni od dnia otrzymania zawiadomienia o oznaczeniu nieruchomości numerem porządkowym. Dodatkowo, w miejscowościach posiadających ulice lub place z nazwami – na tabliczce z takim numerem powinna być podana również nazwa ulicy lub placu, a w miejscowościach bez ulic lub placów – nazwa tejże miejscowości. Warto zaznaczyć też, że jeśli budynek jest położony w głębi nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu. Za niewywiązanie się z obowiązku grozi mandat do 250 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *