Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Sprawdzają legalność pomostów

Trwają zorganizowane kontrole Urzędu Gminy w Powidz i Wód Polskich dotyczące pomostów zlokalizowanych na Jeziorze Powidzkim.

-W ślad za podpisanym w dniu 25.08.2020 r. porozumieniem w sprawie kształtowania zasobów w zlewni Jeziora Powidzkiego przeprowadzone zostały pierwsze kontrole.

Przedstawiciele Gminy Powidz oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie weryfikują m.in. legalność wybudowanych pomostów oraz sprawdzają każdą widoczną ingerencję w linię brzegową (wycinanie trzcin, wysypywanie piasku bez zezwolenia).

W przypadku niezidentyfikowania właściciela lub właścicieli urządzeń pozostawiane są informacje z prośbą o kontakt z Państwowym Gospodarstwem Wodnym.

Należy nadmienić, że kontrole dały już pierwsze efekty. Z wnioskiem do Państwowego Gospodarstwa wodnego zwracają się pierwsi właściciele urządzeń wodnych o ich legalizację- czytamy na stronie Urzędu.


Najnowsze komentarze
  • To niech sprawdza tez w orchowie zrobione plaze przy ul trzemeszenskiej i skrucenie lini brzegowe przy działkach

  • Ciekawe kto na wiosnę wyciął trzcinę w Kosewie i Giewartowie pozbawiając schronienia zwierzętom.

    • Podobno wycięto je ,,dla poprawy stanu ekologicznego środowiska” bez oglądania się na przepisy . Zamiast wyciąć w szachownicę wyrżnięto do gołej ziemi pas wzdłuż brzegu zostawiając gdzigdzieniegdzie tylkowąski pas od strony wody. ,,Poprawa” zniszczyła siedliska ptaków. Nie ma kaczek i łabędzi. Żurawie, które tu nocowały w czasie jesiennych przelotów już nie pojawiają. Za to w odrastających z trudem trzcinach miłośnicy quadów i ryczących motocykli rajdowych urządzili sobie tor do jazdy. Miejsca składowania snopków trzciny nie uprzątnięto, gruba warstwależy na brzegu do dziś i stwarza realne zagrożenie pozarowe. Może ktoś to skontroluje. Powidzki Park Krajobrazowy? Starostwo? Gmina Ostrowite?

Dodaj komentarz