Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Sprawdzali swoją wiedzę o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca.

W turnieju wystartowały cztery drużyny: z Cienina Zabornego (opiekun: Paweł Barański), Młodojewa (opiekun: Emilia Mizera), Drążnej (opiekun :Grzegorz Wysocki) oraz z Koszut (opiekun: Wiesława Frydrychowicz). Turniej otworzyli Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz ,którzy życzyli zawodnikom powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.

Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne tj. jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.

Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka). Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.

Organizatorzy składają podziękowania dla dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosławy Kobos i dyrektor Szkoły Podstawowej w Cieninie Zabornym – mgr Urszuli Jantosz za pomoc w organizacji oraz przeprowadzeniu zawodów.

Turniej przeprowadził i sędziował gminny koordynator sportowy – Paweł Barański.

 

Końcowa kolejność:

1. ZSP Cienin Zaborny
2. SP Koszuty
3. SP Drążna
4. ZSP Młodojewo

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz