Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sprawdzali swoją wiedzę o ruchu drogowym

We wtorek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cieninie Zabornym odbył się Gminny Etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym o Puchar Wójta Gminy Słupca.

W turnieju wystartowały cztery drużyny: z Cienina Zabornego, Cienina Kościelnego , Drążnej oraz z Koszut. Jego otwarcia dokonali dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Słupca – Jarosława Kobos, kierownik referatu, ds. dróg i rozgraniczeń nieruchomości w Gminie Słupca – Bogdan Kukulski oraz dyrektor szkoły w Cieninie Zabornym – Urszula Jantosz Zawodnikom życzliwe powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników.

Każdy uczestnik Etapu gminnego miał do rozwiązania test oraz do wykonania zadanie praktyczne jakim była jazda rowerem po torze sprawnościowym. W teście znajdowało się 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu rowerem przez skrzyżowanie.

Tor sprawnościowy składał się z 5 przeszkód takich jak: korytarz z desek, rynna, slalom z ograniczeniem, przedmiot do przewożenia, slalom kółkowy(tzw. żmijka). Za zwycięską drużynę w całym turnieju uznało się ten zespół, którego suma zajętych miejsc jego uczestników we wszystkich konkurencjach była najmniejsza.

 

Wyniki:

1. ZSP Cienin Zaborny
2. SP Drążna
3. SP Koszuty
4. ZSP Cienin Kościelny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *