Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Sprzeciwiają się likwidacji przedszkola

Kilkadziesiąt osób podpisało się pod petycją przeciwko likwidacji przedszkola w Wilcznej. Pismo w tej sprawie trafiło do przewodniczącego Rady Gminy Słupca.

Informacja o planowanym zamknięciu gminnego przedszkola w Wilcznej spotkała się ze sporym sprzeciwem rodziców uczęszczających tam dzieci. Napisali oni w tej sprawie petycję do Rady Gminy Słupca, z którą radni zapoznali się wczoraj, podczas wspólnego posiedzenia połączonych komisji. – Program 500+ miał zachęcić do powiększania rodziny, a okazuje się, że działania w naszej gminie Słupca, utrudniają wychowanie kolejnych dzieci na etapie przedszkolnym! Do przedszkola w Wilcznej uczęszczają dzieci, nie tylko z Wilcznej i gminy Słupca, ale także z wielu pobliskich miejscowości spoza gminy, dlatego, że to przedszkole cieszy się bardzo dobra opinią, co potwierdza bardzo wysoka ocena wystawiona przez kuratorium – czytamy w piśmie.

Kolejnym argumentem zwolenników utrzymania przedszkola w Wilcznej jest fakt, że placówka została niedawno wyremontowana. Budynek ocieplono, naprawiono dach, zakupiono nowe meble. Wiele z tych rzeczy udało się zrobić dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i rodziców, a także pieniądzom pozyskanym od sponsorów. Zwróciła na to uwagę, obecna na posiedzeniu komisji, Alicja Maze – Zostało włożone dużo czasu, pieniędzy i wysiłku, zarówno gminy, jak i rodziców. Bardzo zależałoby nam, żebyśmy dostali szansę i żeby to przedszkole przetrwało i rozwijało się dalej – mówiła.

W odpowiedzi, wójt Grażyna Kazuś poinformowała, żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. – Jesteśmy przed spotkaniem z kuratorem, na którym przedstawimy możliwości i sieć naszych placówek oświatowych, w tym również przedszkola w Wilcznej. (…) Rozmowy i dyskusje cały czas trwają, wszystkie pisma i petycje są brane pod uwagę, a jaki będzie wynik to dowiecie się państwo w styczniu – zwróciła się do rodziców. Ponadto, Grażyna Kazuś potwierdziła, że znalazła się osoba, która w przypadku likwidacji placówki, chciałaby w tym miejscu otworzyć przedszkole niepubliczne. – Pani odwiedziła placówkę i była nią zachwycona. Jest zainteresowana jej przejęciem, z zatrudnieniem osób, które obecnie tam pracują – tłumaczyła. Takie rozwiązanie dla rodziców nie jest satysfakcjonujące, ponieważ koszt pobytu dziecka w przedszkolu niepublicznym przewyższa ten w przedszkolu gminnym.

Jeśli przedszkole w Wilcznej zostanie zlikwidowane, najbliższą placówką, do której będą mogły uczęszczać tamtejsze dzieci, będzie przedszkole w Cieninie Kościelnym. W przypadku dzieci młodszych, dojazd będą musieli im zapewnić rodzice. Starsze przedszkolaki będą mogły dojeżdżać autobusem szkolnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *