Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Sprzedajesz coś w internecie. Uważaj na oszustów z Marketplace.

Co chwilę kolejne sposoby na uszczuplenie naszego portfela wymyślają internetowi oszuści.

W ostatnich dniach kilka razy informowaliśmy o różnego rodzaju próbach wyłudzenia naszych danych przed którymi ostrzega policja. W tym czasie kolejne niepokojące sygnały otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników.

-Widzę, że w naszych okolicach jest coraz więcej przypadków oszustw internetowych. Ja i moi znajomi prawie padliśmy ofiarami oszustów na Marketplace.

Polują na wystawione rzeczy z dużą ceną. Pytają czy są dostępne itd. Jak odpowiemy to odpisują , że kupują (bez targowania – to paradoksalnie w ich interesie). Kiedy napiszemy ok, to dostajemy wiadomość , że wysyłają kasę kurierem, a potem kurier przyjedzie po daną rzecz. Następna wiadomość jest taka, że już pieniądze wysłali tylko, żebyśmy opłacili ubezpieczenie przesyłki, które kupujący zwróci.

Jeśli to zrobimy to już straciliśmy pieniądze. Kupujący najczęściej zza granicy nie targujący się. Tu już powinna zapalić nam się lampka.

Mi się udało tego uniknąć , ale są osoby, które straciły na rzekome ubezpieczenie sporo pieniędzy. Zawsze rozmowa zaczyna się tak jak u mnie- ostrzega nasz czytelnik.


Najnowsze komentarze
  • Co było dalej? Oszust został złapany?

  • U mnie tez tak jest groził ze jak nie zfinalizuje ubezpieczenia to będę aresztowana

Dodaj komentarz