Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych powstanie w Słupcy?

Temat utworzenia w Słupcy stacji ładowania samochodów elektrycznych podczas sesji Rady Miasta poruszył Ryszard Pilarski.

Jego zdaniem tego typu instalacja nie niesie ze sobą wysokich kosztów i mogłaby być utworzona w porozumienie z odpowiednią firmą. Nie wymaga również dużej ilości miejsca. -Do tych miliona aut elektrycznych zapowiadanych przez pana premiera Morawieckiego jeszcze nam daleko i pewnie daleko jeszcze będzie, ale myślę, że taka instalacja dla tych osób, które tutaj mieszkają, a nawet przejeżdżają może być dobrym pomysłem- mówił radny.

Przyjrzenie się ofercie jednej z firm, o której mówił  Pilarski zapowiedział burmistrz. – Wkrótce odbędzie się zgromadzenie wspólników spółki Oświetlenie Uliczne z Kalisza, która również wcześniej przystąpiła do programu, mającego umożliwić bezpłatną instalację takich stacji na terenie gmin, gdzie posiadają oświetlenie.

Miasto Słupca jest taką gminą, więc sprawdzimy również taką możliwość, czy ten program będzie dla nas dostępny- odpowiadał Michał Pyrzyk.

Waszym zdaniem to dobry pomysł?

 

FOTO: Poglądowe

3 odpowiedzi

  1. Pan Pilarski krytykuje Morawieckiego za brak miliona samochodów elektrycznych w Polsce, a sam zastanawia się, czy warto stworzyć stację ładowania tych samochodów. Ludzie nie kupują elektryków nie dlatego, że chcą zrobić komuś na przekór, a dlatego, że to drogi interes, że wyjazd na dalszą trasę to udręka (brak stacji), a po trzecie, jak samochód „zdechnie” w lesie, to kanister nie pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *