Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Starosta i Zarząd odwołani!

Niespodziewany przebieg przybrała dzisiejsza sesja Rady Powiatu Słupeckiego, na której radni odwołali Zarząd Powiatu i starostę Jacka Barktowiaka. 

Tuż po rozpoczęciu obrad wniosek o poszerzenie ich porządku złożył radny, Mariusz Król. Wnioskował o dodanie w nim punktu dotyczącego głosowania nad odwołaniem Zarządu i starosty.

To efekt braku udzielenia votum zaufania Zarządowi, nad którym radni głosowali w czerwcu. Od tego momentu sesja o jego odwołanie powinna być zwołana po minimum 14 dniach.

Do tej pory tak się jednak nie stało. Wniosek Króla spotkał się z krytyczną opinią radcy prawnego Starostwa, który tłumaczył, że jego zdaniem przewodniczący Rady Powiatu powinien zwołać osobną sesję w tej sprawie.

Z kolei radny Bogdan Kukulski apelował o wstrzymanie się z głosowaniem do momentu wydania wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W czerwcu właśnie tam uchwałę dotycząca nieudzielenia votum zaufania zaskarżył Zarząd.

Podczas głosowania radni stosunkiem głosów 11:6 zadecydowali o poszerzeniu porządku obrad. Taki sam wynik miało jawne głosowanie za odwołaniem Zarządu i Starosty. Za odwołaniem byli: Piotr Gałan, Przemysław Niezbecki, Przemysław Dropiński, Mariusz Król, Anna Czerniak, Anna Kusiołek, Stefan Stencel, Jerzy Orchowski, Stefan Zieliński, Bogdan Jastrząb i Andrzej Kasprzyk.

Przeciwko głosowali: Bogdan Kukulski, Andrzej Bernat, Aleksandra Kazuś-Wróblewska, Natalia Bobrowska-Bartkowiak, Czesław Dykszak i Henryk Tylman.

-Nie będę przekonywał Państwa do głosowania przeciwko odwołaniu Zarządu Powiatu Słupeckiego. Myślę, że argumenty, które przemawiają za tym przedstawiamy Państwu na codzień prezentując efekty naszej pracy. Jeżeli Państwo uznacie, że Wasza opinia jest inna, oczywiście macie do tego pełne prawo, ale też chciałbym, żeby do opinii publicznej poszedł jasny przekaz, że nie chodzi w tym momencie o nic innego jak tylko i wyłącznie o rozgrywkę stricte polityczną.

I żeby nie zabrakło tego jeszcze jednego, wydaje mi się istotnego argumentu to, Szanowni Państwo jesteśmy w przede dniu decyzji dotyczących przyznania samorządom kolejnych środków rządowych z Nowego Ładu. Państwa wybór- powiedział tuż przed głosowaniem Jacek Bartkowiak. 

Nowy Zarząd powołany ma zostać w ciagu 3 miesięcy.

 

Bartkowiak bez wotum zaufania i absolutorium. Ponownie będą głosować nad jego odwołaniem.

 

Uchwały dotyczące wykonania budżetu i absolutorium nieważne. Co dalej z Zarządem Powiatu?


Najnowsze komentarze
 • Niech podziękują za owocną pracę pani sekretarz.

  • Kasy brak szpital nie funkcjonuje. Teraz na dodatek zrobiony jako srovidowy. Mało tego z pieniędzy za srovid chciał napewno dać pieniądze medykom którzy strajkowali. Nie mówic że ten straj trwał bardzo krótko dziwnym trafem po strajku zrobiono szpital srovidowy 🙈🤣🤣🤣

 • Czas najwyższy !!! Życie jednak jest piękne 😁😁 zasłużył

 • Zwieńczeniem tej doniosłej chwili jest bezcenna mina Pani sekretarz. Mariolka wreszcie i Ciebie ktoś poskromi. Od lat nie było takiej pogardy dla pracownika

  • Fakt jest taki że pozyskał więcej środków niz ktokolwiek inny w powiecie. Zrobil więcej dróg niż PSL przez 30 lat. Czemu przegrał bo jest uparty i tylko i wyłącznie z przyczyn interpersolanych. A teraz PSL zaciera ręce. Tak zepsuć misterny plan to naprawdę trzeba starać się… Zbyt dużo nacisków…

 • Dziękujemy ci Mariolko. Bez ciebie by tego wszystkiego dobrego nie było.

 • Zła informacja nikt nie pozyska takich środków na rozwój powiatu jak starosta Bartkowiak stracą tylko mieszkańcy powiatu a do szpitala musi wrócić dyrektor Wiśniewska żeby pokazała radnemu Niezbeckiemu gdzie jest jego miejsce

  • Doktorkowi z tego wietrznego czwartku zrobi się wielkopolska środa lub ewentualnie przeprosiny pani dyrektor.
   A co tam, doktorek nie takie fikołki robił

 • Zawsze powtarzałem że Andrzej Kasprzyk będzie starosta, ale jaja

  • Byle nie ten bufon przewodniczący.

  • Kasprzyk szedł do wyborów jako jedynka PIS. A potem się wypiął. Wyborcy nie zapomną. Chwiejna postać. A jak zostanie starostą skłóci ze sobą wszystkich. Sami chcieliśta.

  • A może tak rzucić wszystko i wyjechać na Podlasie

 • Bogdan masz świętą rację

Dodaj komentarz