Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Starosta wręczył nagrody

W Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy miało miejsce uroczyste wręczenie Nagród Starosty Słupeckiego dla najlepszego ucznia i absolwenta szkół prowadzonych przez powiat słupecki w roku szkolnym 2019/2020. 

17 września 2020 r. w Sali Herbowej Starostwa Powiatowego w Słupcy miało miejsce uroczyste wręczenie Nagród Starosty Słupeckiego dla najlepszego ucznia i absolwenta szkół prowadzonych przez powiat słupecki w roku szkolnym 2019/2020. Zaproszenie starosty przyjęli nominowani do nagród uczniowie wraz z rodzicami oraz dyrektorzy szkół.

Komisja Konkursowa, w składzie: starosta Jacek Bartkowiak, wicestarosta Czesław Dykszak oraz członkowie Zarządu Powiatu – Aleksandra Kazuś-Wróblewska i Andrzej Bernat, oceniła szesnaście wniosków i dokonała ich oceny w czterech obszarach. O pracach Komisji Konkursowej poinformowała kierownik Wydziału Oświaty i Promocji Anita Kubicka.

– w obszarze edukacyjnym, aby móc ubiegać się o Nagrodę Starosty trzeba było spełnić łącznie następujące wymogi: średnia ocen minimum 5,0 i co najmniej wyróżniająca się ocena z zachowania, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, olimpiadach. Złożono sześć wniosków, po trzy, dla typu szkoły liceum i dla technikum.

– w obszarze społecznym oceniane są działania podjęte na rzecz szkoły, informacje o reprezentowaniu szkoły na zewnątrz. Wpłynęły w tym obszarze trzy wnioski.

– w obszarze artystycznym rozstrzygającą kwestią są indywidualne występy, wystawy, publikacje, osiągnięcia artystyczne jakiego szczebla. Wpłynęły także trzy wnioski.

– w kategorii „Absolwent – uczeń” wpłynęły także trzy wnioski. W tej kategorii zgłoszony może być Absolwent, który już wcześniej otrzymał Nagrodę Starosty i uzyskał status studenta państwowej uczelni wyższej w trybie stacjonarnym.

Zanim uczestnicy dowiedzieli się o wynikach pracy Komisji Konkursowej głos zabrał starosta Jacek Bartkowiak, który złożył szczere gratulacje i najlepsze życzenia, zarówno nominowanym uczniom i ich rodzicom, jak również nauczycielom i dyrektor szkół. Przecież sukcesy młodych ludzi to „praca zbiorowa”. Starosta podkreślił, jak ważne w rozwoju młodego człowieka jest wsparcie szkoły i rodziny. Tylko twórcza współpraca może przynosić dobre efekty.

Uczestnicy spotkania obejrzeli wspólnie film promujący powiat słupecki – film, który jest załącznikiem do Raportu o Stanie Powiatu za rok 2019. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą interesującą publikacją, jeżeli ktoś jeszcze jej nie widział.

Kierownik Anita Kubicka odczytała werdykt Komisji Konkursowej.

Do Nagrody Starosty Słupeckiego dla najlepszego ucznia w obszarze edukacja typ szkoły liceum nominowaniu byli: Paulina Szymańska z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy, Adam Wiatrowski i Martyna Bilska z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie,

W kategorii edukacja, typ technikum nominowani byli: Wiktor Jasiczek z Technikum w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie, Natalia Król z Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy oraz Arkadiusz Szygenda z Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy.

Nagrodę Starosty Słupeckiego w obszarze edukacja w roku szkolnym 2019/2020 otrzymali: Paulina Szymańska z LO w Słupcy oraz Wiktor Jasiczek z Technikom ZSOiZ w Zagórowie.

Paulina Szymańska – osiągnęła średnia 5,38 oraz wzorowe zachowanie, I miejsce w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego na dystansie 100 m dziewcząt, w dystansie 4×100 m. Pracuje w Szkolnym Kole Wolontariatu.

Wiktor Jasiczek – średnia ocen 5,35 i wzorowe zachowanie. Laureat Olimpiady Statystycznej, wyróżniony w konkursie Chemicznym ALCHEMIK, w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur.

W obszarze społecznym nominowani byli: Szymon Sieczkarek uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Julia Zastawa uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy i Cezary Ignaszewski z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy.

Nagrodę Starosty Słupeckiego w obszarze społecznym za rok szkolny 2029/2020 otrzymał Szymon Sieczkarek uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy.

Szymon Sieczkarek jest organizatorem wielu przedsięwzięć o charakterze charytatywnym. Koordynator Szlachetnej Paczki, udziela się w Caritasie. Zbierał karmę dla zwierząt w schronisku w Katarzynowie, organizował zbiórkę pieniędzy na ratowanie koali w Australii. Finalista konkursu „Bo w przyjaźni jest siła”.

Do Nagrody Starosty Słupeckiego w obszarze artystycznym nominowani byli: Julia Jasińska z Liceum Ogólnokształcącego Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie, Samanta Grzelak z Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy, Joanna Gawrońska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy oraz Marta Ziółkowska z Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy.

W tym obszarze decyzją Komisji Nagrodę Starosty w obszarze artystycznym za rok 2019/2020 otrzymała Marta Ziółkowska uczennica LO Słupca.

Marta Ziółkowska zajęła II miejsce w konkursie Poezji Patriotycznej, zdobyła nagrodę i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Należy do grupy teatralnej działającej przy Miejskim Domu Kultury w Słupcy. Wraz z grupą osiąga wyróżnienia i nagrody Uczennica osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Aktywnie działa w szkole i angażuje się w rożne formy aktywności od społecznej, artystycznej po sportową.

W kategorii Uczniów-Absolwentów nominowani byli: Jakub Zehner absolwent Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie, Miłosz Rogalski absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy oraz Bartosz Glanc absolwent Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy.

Decyzją Komisji Nagrodą Starosty dla Najlepszego Absolwenta nagrodzono Jakuba Zehnera oraz Miłosza Rogalskiego.

Jakub Zehner osiągnął średnią ocen 5,45 i wzorowe zachowanie. Zajął IV miejsce w Półfinale Wielkopolskiego Konkursu Koala Kombinatoryka, Algorytmika, Logika 2020. Pasjonuje go teleinformatyka, systemy komputerowe i elektronika.

Miłosz Rogalski – średnia ocen 5,71. Laureat licznych konkursów: I miejsce w Konkursie Recytatorskim Wierszy i Pieśni o tematyce patriotycznej, nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim na etapie powiatu i rejonu. Stypendysta Prezesa Rady Ministrów. Oprócz wysokiej średniej osiąga również bardzo dobre wyniki w sporcie.

Wszystkim nominowanym i nagrodzonym składamy gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych, artystycznych, sportowych, społecznych.

Jesteśmy z Was dumni!

 

TEKST/FOTO: Powiat Słupecki


Najnowsze komentarze
  • 3 miejsce od końca na 30 powiatów w woj. wielkopolskim – tak wypada zdawał iść matur w powiecie słupeckim.

    Nagrodzić najlepszych owszem trzeba. Ale trzeba też głośno mówić o problemie, jakim niewątpliwie jest niechlubna pozycja naszej powiatowej oświaty. Jakiś pomysł starosty na ustalenie przyczyn tego stanu rzeczy i wyciągnięcie wniosków? Dokonano jakiejś analizy. Jakiś “program naprawczy”?

  • Komentarz 100/100
    Panie Starosto kazdy wie że lubi pan czytać komentarze oraz komentować publicznie na forum. Przykład jak to pikieta PISu przy Sądzie w Słupcy. Wtedy bardzo aktywnie się Pan wypowiadał na portalach społecznościowych oraz usprawiedliwiał Pan swe wypowiedzi. PROSZĘ ODNIESC SIĘ DO TEGO ŻE POWIAT SLUPECKI TO DNO NA TLE NASZEGO WOJEWODZTWA M. IN. POD WZDLEDEM ZDAWALNOSCI MATUR!!! Pozdrawiam

    • Starosta nigdy się nie wypowie w tej sprawie bo nie ma pomysłow

  • Nie ma wyróżniającej się oceny z zachowania.

Dodaj komentarz