Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Starostwo już bez rzecznika

Starostwo Powiatowe w Słupcy oficjalnie nie ma już rzecznika prasowego. Radni na ostatniej sesji podjęli uchwałę dotyczącą rezygnacji z tego stanowiska. Za powód podano szukanie oszczędności.

Od blisko trzech lat funkcję rzecznika w starostwie pełniła Ewa Matyba- wcześniej kierownik wydziału oświaty. Kilka tygodni temu, dość niespodziewanie, otrzymała ona jednak wymówienie. W związku z tym Rada Powiatu musiała dostosować do obecnej sytuacji obowiązujący w starostwie regulamin organizacyjny. Podczas sesji, część radnych miała jednak pewne wątpliwości co do decyzji starosty. Radny Zygmunt Zieliński zastanawiał się dlaczego takie działanie jest podejmowane tuż przed wyborami. Może jest to decyzja polityczna? – pytał retorycznie. Z kolei radny Waldemar Miernik prosił o szerszą informację dotyczącą dotychczasowej pracy rzecznika. Choć zgłaszał to już na komisji, do tej pory odpowiedzi nie otrzymał.

 

 

Starosta, Mariusz Roga nie chciał raczej komentować swojej decyzji. Wytłumaczył ją krótko – to wynik szukania przez urząd oszczędności.

 

 

Ostatecznie, przy jednym głosie wstrzymującym, uchwała rezygnująca ze stanowiska rzecznika została przyjęta. Obowiązki, które dotychczas leżały po jego stronie, przejmą starosta oraz Wydział Promocji.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz