Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Starostwo postawi szlaban na swoim parkingu

7000 zł na ostatniej sesji Rady Powiatu słupeckiego zabezpieczyli w budżecie radni na montaż szlabanu przy wjeździe na parking Urzędu Miasta i Starostwa.

Chodzi o rozwiązanie problemów z brakiem miejsc parkingowych. Jak się okazuje niektóre z nich często zajmują osoby postronne, które blokują je między innymi pracownikom starostwa.

Montaż szlabanu ma ten problem rozwiązać i zwiększyć liczbę miejsce dostępnych dla petentów przed powiatowym budynkiem. Szlaban otwierany będzie na pilota.

Co myślicie o tym pomyśle?

 


Najnowsze komentarze
 • Słupca jest tak duża metropolia , że pracownicy starostwa do pracy dla zdrowotności i ekologi mogą chodzić do pracy z buta to i miejsca parkingowe nie będą im potrzebne a kasę że szlabanu mogą wydać na ważniejsze sprawy .

 • Starosta widocznie nie ma na co publicznych pieniędzy wydawać. Szlaban może majątku nie kosztuje, ale ziarnko do ziarnka i zbierze się miarka. Wyjdź pan, panie starosto na to podwórze i się rozejrzyj. Godz. 7.30 wszystkie miejsca parkingowe zajęte. I bynajmniej nie przez interesantów, ale przez pracowników starostwa i urzędu miasta. No ale jak się jest indolentnym w konstruktywnym działaniu, to się poza szlabany nie wychodzi.

 • Jeżeli pracownicy tego zbędnego urzędu również będą płacić to ok. Gdyby jednak miało być inaczej to już problem. Teren ten jest miejscem publicznym nie prywatnym. Zasadniczo raz w życiu byłem w Starostwie przez 28 lat co oznacza kompletnie zbędne a jednocześnie kosztowne miejsce dla podatnika.

 • Szlabany, kamery, płoty, barierki, parkometry, nadmiar znaków, progi, zakazy, nakazy i co jeszcze?
  Pozdrawiam tych co jeszcze nie zwariowali:)

 • Jeszcze trochę i będzie ochrona dla starosty. Na koszt podatnika rzecz jasna.

 • Nie widzę problemu ludzie. To teren starostwa więc mogą robić co chcą. Ja popieram ten pomysł. Miejsca parkingowe są dookoła więc zawsze się coś znajdzie

  • A ja widzę problem. Starostwo nie jest jedynym właścicielem tego terenu.

 • Problem w tym, że W Starostwie i Urzędzie miasta mamy do czynienia z gigantycznym przerostem zatrudnienia, taki że brakuje miejsc parkingowych dla nich samych. Podatnik, który finansuje te stanowiska ze swoich ciężko wypracowanych pieniędzy przeszkadza wam aż tak ???
  Starosta lepiej niech zajmie się pilnowaniem pracowników, których widzimy na Jarmarkach w godzinach ich urzędowania a nie budowaniem szlabanów.

 • Skoro wskutek postawienia szlabanu ma się zwiększyć ilość miejsc parkingowych przed budynkiem starostwa, to ja bym chciał się dowiedzieć, czy starosta ma już plan powiększenia obszaru “podwórza” bądź terenu przed budynkiem starostwa? 5+5 zawsze będzie 10, a nie 14. Gdyby rzeczywiście założyć, że na “podwórzu” parkują osoby nieuprawnione, to jedyne co starosta osiągnie poprzez postawienie szlabanu, to “zamiana” miejsc parkingowych, których nie przybędzie od samego postawienia szlabanu. Nadal będzie ich dokładnie tyle samo, co teraz. Po to wystąpiliśmy ze Związku Powiatów Polskich, żeby finansować fanaberie obecnego starosty? I pomyśleć, że w trakcie ubiegłorocznej kampanii wyborczej Jacek Bartkowiak, obecny starosta, dociekał ile Urząd Miasta w Słupcy wydał na kwiaty. Szlaban z pilotami wyniesie pewnie z 10 tysięcy, jak nie więcej. Będzie to + – 1/10 rocznej opłaty za szpitalne odpady, z powodu której to opłaty narobiono wiele hałasu płacząc, że wzrosła 1000-krotnie. Było jeszcze zawodzenie, że burmistrz Pyrzyk nie zwolnił szpitala z podatku od nieruchomości. Ile jeszcze chybionych, marnotrawnych pomysłów zaserwuje nam obecnie panujący starosta Jacek Bartkowiak? Plan postawienia szlabanu kojarzy mi się z daniem szaremu obywatelowi do zrozumienia, gdzie jego miejsce.

 • Niestety co zmiana władzy a więc co 4 lata, teraz co 5, pracowników przybywa, bo trzeba zatrudnić swoich a starzy się zwolnić tak łatwo nie dają, więc nic dziwnego, że brakuje miejsc parkingowych. Obecny burmistrz wygrywał parę kadencji pod rząd i wydawało by się, że tu nie powinno być przyrostu kadr a jednak zatrudnienie wciąż rosło w porównaniu do ilości urzędników sprzed kilkunastu lat. Jak tak dalej pójdzie to zabraknie nie tylko miejsc parkingowych ale miejsc w budynkach urzędów i co wtedy? Podatnik wybuduje nowe pomieszczenia!

Dodaj komentarz