Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Starostwo sprzeda trzy działki. Dwie w Piotrowicach i jedną w Kochowie.

Zarząd Powiatu Słupeckiego po raz drugi przystępuje do sprzedaży trzech działek stanowiących majątek samorządu. Dwie nieruchomości zlokalizowane są w Piotrowicach, jedna w Kochowie. Pierwszy przetarg ogłoszony 1 czerwca, a zamknięty 12 sierpnia zakończył się wynikiem negatywnym.

-Zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami, jeżeli pierwsze postępowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, w okresie nie krótszym niż 30 dni, ale nie dłuższym niż 6 miesięcy, licząc od dnia jego zamknięcia, przeprowadza się drugi przetarg. Postępowanie prowadzone będzie w formie przetargu ustnego nieograniczonego.

Sprzedaż dotyczy działek w Piotrowicach o powierzchni 4,1775 ha oraz 3,8517 ha. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są to tereny przeznaczone dla obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej. Obecnie tereny te są niezagospodarowane z przebiegającą w odległości 200 m siecią wodociągową i energetyczną.

Natomiast nieruchomość w Kochowie składa się z kilku działek o łącznej powierzchni 8,3222 ha. Wchodzi ona w skład Złoża Kruszywa Naturalnego „Kochowo”. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego są to tereny eksploatacji kruszyw naturalnych i lasów. Na działce znajdują się złoża piasku- czytamy w informacji Starostwa.

-Zarząd Powiatu Słupeckiego zdecydował o sprzedaży zbędnych, z punktu widzenia realizacji zadań samorządu, nieruchomości, aby pozyskać wpływy do budżetu, dzięki którym możliwe będzie finansowanie innych przedsięwzięć. Powiatu, w przeciwieństwie do gmin, nie mają wpływów z tytułu samodzielnych dochodów podatkowych, finansowanie zadań inwestycyjnych mogą realizować wyłącznie poprzez oszczędności lub sprzedaż części majątku- – mówi Krzysztof Raczyński – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Słupcy.


Najnowsze komentarze
 • Zaczyna się wyprzedaż majątku powiatu. Co wojska przestało sypać kasę ?

  • Tak przestało sypać

 • Czyli spełniają się obawy radnych opozycji. Kasprzyka i Króla, którzy już mówili o wyprzedaży. A co będzie jak majątek na sprzedaż się skończy? Wierzmy w mądrość co niektórych radnych przy dzieleniu tych pieniędzy ze sprzedaży, że ulokują je we właściwym kierunku a nie dadzą na przeżarcie.
  A czy wiecie, że szpital przejada dodatkowo pół miliona miesięcznie na wynagrodzenia???
  Skąd te pieniądze ja się pytam?

  • Od czerwca 2021 wzrosły w naszym szpitalu na maxa liczne kontrakty lekarskie. W Słupcy teraz lekarze zarabiają tyle co w Poznaniu. Pensje od czerwca i lipca poszły w górę. Teraz to lekarze zarabiają konkretnie i tylko konkretnie.

 • Co to już nie ma na podwyżki??? To może czas przerzedzić urzędasów.

Dodaj komentarz