Start za silny

30:22 przegrali piłkarze ręczni UKS Hagard Strzałkowo  z będącym w wyśmienitej formie Startem Konin.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia strzałkowian 1:3. Niestety powtórzył się scenariusz z ostatniego spotkania z Tęczą Kościan. Hagard tradycyjnie marnował sytuacje bramkowe seryjnie przegrywając pojedynki sam na sam z konińskim bramkarzem. Druga połowa pierwszej części spotkania toczyła się w mozolnym tempie, gra była wyrównana, jednak już w 25 minucie to Start wyszedł na prowadzenie 8:7. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy należało do gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z wynikiem 15:10.

W 44 minucie gracze Leżały przegrywali już 13-23. Drugi kwadrans tej części gry był znacznie lepszy w wykonaniu gości, a dobrze w bramce spisywał się Dominik Niezgoda. Ostatecznie jednak Start ograł Hagard 22:30. -Pozostaje spory niedosyt po pierwszej części gry stać nas było na dużo lepszą postawę zwłaszcza w jej końcówce. Tak jak słabo skończyliśmy pierwszą połowę, tak samo słabo zaczęliśmy drugą. Dobrym prognostykiem na przyszłość jest to, że  dziewięć bramek rzuconych w ostatnim kwadransie zdobyło pięciu zawodników, a nie jak to często bywało dwóch. Sami gracze czuli jednak, że można było zdziałać w Koninie więcej. Przed nami mecz z Polonią Środą, z którą zagramy o zwycięstwo. Spotkanie już  w niedzielę 14 grudnia o godzinie 11.00-mówił po meczu trener Maciej Leżała.

TEKST: Facebook/UKS Hagard Strzałkowo/Twoja Słupca.pl