Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Stawiają na zdrowie

Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni już niebawem dołączy do wielkopolskiej sieci Szkół Promujących Zdrowie. Podczas wczorajszego spotkania studyjnego w placówce nauczyciele i uczniowie zaprezentowali efekty swojej czteroletniej pracy.

Szkoła w Kotuni od wielu lat podejmuje szereg działań związanych z promocją zdrowia, uczestnicząc w różnego rodzaju programach i projektach zdrowotnych. W związku z tym 14 września 2010 roku Rada Pedagogiczna podjęła decyzję o przystąpieniu do wielkopolskiej sieci Szkół Promujących Zdrowie. Zanim jednak się to stało, placówka musiała przejść tzw. okres przygotowawczy.

Robert Batorski, szkolny koordynator projektu

 

 

Głównym celem programu Szkoła Promująca Zdrowie jest stworzenie szkoły zdrowej, bezpiecznej oraz przyjaznej, zapewniającej wszechstronny rozwój całej społeczności szkolnej, a także szkoły promującej zdrowy styl życia, poprzez szerzenie oświaty zdrowotnej i podejmowanie działań dla zdrowia uczniów.

 

 

Podczas wczorajszego spotkania studyjnego, w którym udział wzięła m.in. wizytator z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, szkoła zaprezentowała to co przez cztery lata udało się zrobić i otrzymała zapewnienie, że już niebawem dołączy do wielkopolskiej sieci Szkół Promujących Zdrowie. Warto dodać, że jest to pierwsza placówka w gminie Słupca, która doczekała się takiego wyróżnienia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *