Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

„Stawiamy na młodzież z naszego regionu”. SKP o planach na kolejny sezon.

Oświadczenie w związku ze spadkiem drużyny seniorów z V ligi oraz strategią klubu wydał Zarząd Słupeckiego Klubu Piłkarskiego.

– Spadek zespołu seniorów Słupeckiego Klubu Piłkarskiego stał się faktem. Niestety drugi rok z rzędu musimy przełknąć gorycz porażki, a następnie wyciągnąć wnioski i zrobić wszystko co w naszej mocy by tak szybko jak to będzie możliwe, wrócić do V ligi. Półtora roku temu podjęliśmy się zarządzania grupami młodzieżowymi i stworzenia Akademii Słupeckiego Klubu Piłkarskiego. Naszym celem było przede wszystkim osiągnięcie stabilizacji finansowej i organizacyjnej na takim poziomie, by nasi wychowankowie posiadali jak najlepsze warunki do rozwoju sportowego.

Dziś, w akademii, w 16 grupach trenuje około 330 wychowanków. W każdym tygodniu organizujemy dla nich ponad 70 godzin zajęć, a w ciągu całego sezonu nasi wychowankowie uczestniczą w około 250 meczach i turniejach. Rocznie każdy z naszych uczestników spędza ponad 220 godzin na dobrze zorganizowanej aktywności fizycznej, a to oznacza, że jesteśmy organizatorem ponad 70 000 osobogodzin zajęć sportowych rocznie. W dobiegającym końca sezonie aż trzy zespoły młodzieżowe uczestniczyły w rozgrywkach Ligi Profesjonalnej i Wojewódzkiej.

Kiedy na chwilę przed startem rozgrywek seniorskich w sezonie 2023/2024 sytuacja zmusiła nas do objęcia zespołu seniorów liczyliśmy się z faktem, że bardzo trudno będzie się utrzymać w piątej lidze. W ciągu ostatnich dwóch sezonów wielu wychowanków SKP stanowiących szkielet zespołu odeszło do okolicznych klubów występujących na poziomie IV czy V ligi. Dlatego szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do tych, którzy mimo zachodzących w klubie zmian oraz wielu niepewności, zdecydowali się zostać i podjąć się bardzo trudnego wyzwania. Brawa za determinację i walkę do ostatniego gwizdka.

Słowa uznania i podziękowania kierujemy także do trenera zespołu seniorów, Patryka Krawca. W bardzo trudnym momencie podjął się jego prowadzenia, a drużyna pod jego okiem wykonała milowy postęp. Dla Patryka jest to pierwsza praca z zespołem seniorskim, więc tym bardziej za jego decyzję i pracę jaką wykonał należą się ogromne brawa. Zespół seniorów małymi krokami chcemy budować z naszych wychowanków. W obecnym sezonie w drużynie seniorów zadebiutowało 8 zawodników będących jeszcze juniorem młodszym oraz 7 zawodników będących w wieku juniora. W kilku meczach nasz zespół złożony był z ośmiu juniorów. Łącznie wychowankowie z rocznika 2007 i 2006 spędzili na boisku ponad 11 tyś. minut co stanowi niemal 40 % czasu gry wszystkich zawodników w drużynie seniorów. Taka sytuacja nie jest spowodowana koniecznością, ale jest strategią jaką realizujemy od pierwszych dni.

Chcemy aby Słupecki Klub Piłkarski skupiał się przede wszystkim na rozwijaniu sportowych pasji dzieci i młodzieży z okolic Słupcy. To dla nich funkcjonujemy i ich chcemy oglądać w zespole seniorów. To na nich przeznaczamy największą pulę budżetu na który składają się składki członkowskie, dotacje z Urzędu Miasta oraz wpłaty sponsorów. Jednocześnie tym, którzy podważają celowość przekazywania środków przez Gminę Miejską Słupca na funkcjonowanie Słupeckiego Klubu Piłkarskiego, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że środki te są przekazywane na funkcjonowanie wszystkich 16 grup młodzieżowych klubu i drużynę seniorów zbudowaną w 40% z młodzieży w wieku 16-19 lat, a żadne ze słupeckich stowarzyszeń sportowych nie organizuje zajęć sportowych w ujęciu osobowym czy godzinowym chociażby na poziomie 20% tego za co my jesteśmy odpowiedzialni.

Na zakończenie chcielibyśmy podziękować sponsorom, którzy coraz chętniej wspierają nasz klub i rodzicom, którzy obdarzają nas zaufaniem i chętnie współpracują z klubem. Wspólnymi siłami wrócimy tam gdzie nasze miejsce! – czytamy w oświadczeniu Zarządu SKP Słupca.

6 odpowiedzi

  1. Słuszna decyzja. Klub z małego miasteczka powinien być dla „naszych piłkarzy”. Nie ma znaczenia w której lidze grają, ważne by po prostu grali.

  2. Słuszna decyzją. Szkoda ze strzałkowski polanin tego nie rozumie i na siłę utrzymuje seniorów z 1 moze 2zawodnikami ze strzałkowa.

  3. Nie rozumiem jak można chwalić wszystko i wszystkich i jest wspaniale spadajac co roku ligę niżej! Żenada młodzież zawsze była i grała i poziom był wysoki. Do dymisji. Najlepiej wam wychodzą bale piłkarza…..😂

  4. Kajtek widzę, że byłeś na balu i się podobało 🤣 to najważniejsze. Boli Cię, że SKP idzie w dobrym kierunku powoli i stawia na swoich z miasta i powiatu. Nie ma takich środków żeby się bić o 3 ligę męska w Słupcy. Wrócić do 5 ligi i ogrywać młodzież i dawać im szansę gry na wyższym szczeblu.

    Widzę, że dla nie których jest ważniejsze zrobić szczebel centralny obcymi ludźmi, którzy odcinają kupony i są na chwilę … Idzie się na trybuny i nie zna się piłkarzy / piłkarki … Brawo za tok myślenia 👏🏻👏🏻

    Słupca jest małym miasteczkiem i fajnie by było za kilka lat zobaczyć piłkarza lub piłkarkę w telewizji z orzełkiem na piersi z naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *