Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Sto tysięcy znów do wydania

Już niebawem dowiemy się, na co po raz drugi w Słupcy zostaną przeznaczone pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Zanim jednak to nastąpi czeka nas głosowanie. To już od 23 września do 19 października.

Wnioski dotyczące zagospodarowania środków z budżetu obywatelskiego można było zgłaszać do 4 września. W tym czasie słupczanie zaproponowali sześć projektów. Po weryfikacji, pięć z nich powalczy teraz o pieniądze na realizację planowanego działania. Do wyboru są: budowa ścieżki przyrodniczo-edukacyjnej w lasku komunalnym, modernizacja zniszczonych chodników na rynku (ul. Mickiewicza, Plac Parysa i ul. Sienkiewicza), budowa kolorowego placu zabaw CRAZYLANDIA obok skateparku,  pierwszy etap budowy promenady przy Jeziorze Słupeckim, a także stworzenie miejskiej trasy turystycznej.
Głosowanie rusza 23 września i potrwa do 19 października. Przypomnijmy, że środki przeznaczone na Budżet Obywatelski to 100 000 zł. Zostaną z nich sfinansowane inicjatywy, które uzyskają największą aprobatę. Wszystkie pomysły i ich opisy znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miasta w Słupcy w zakładce Budżet Obywatelski. Tam też niebawem przeczytacie o tym, jak poprawnie zagłosować.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz