Stoczniowiec pokonany. SPS nadal w grze o play-offy.

Po wyrównanym i pełnym emocji meczu siatkarze SPS Słupca pokonali Stoczniowca Gdańsk 3:1 i nadal pozostają w walce o udział w fazie play off siatkarskiej II Ligi.

Już pierwsze minuty meczu zapowiadały zacięty bój. Obie drużyny szły łeb w łeb. Kiedy wydawało się, że w końcówce miejscowi wykorzystają prowadzenie 21:18 wtedy na przewagi 26:28 wygrali goście.

Druga partia była zupełnie inna. Słupczanie szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Tego dnia świetnie na zagrywce dysponowany był Michał Torzewski, który sprawiał sporo problemów rywalom. Mimo rozluźnienia w środkowej fazie seta SPS wygrał 25:18.

Spotkanie transmitowaliśmy dla was na żywo.

Trzecia partia to nieznaczna przewaga naszego zespołu, który prowadził kolejno 7:4, 13:9, czy 16:12, by ponownie wygrać 25:18. Emocje zenitu sięgnęły jednak w czwartej decydującej części meczu, która była tak samo wyrównana jak pierwsza.

W końcówce SPS wrócił do gry dzięki świetnej postawie w grze blokiem Adama Józefczaka Po dramatycznych zwrotach akcji i grze na przewagi decydujący punkt dla słupczan po zagrywce zdobył Krystian Rabiega, który został też wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Wygrana dała gospodarzom awans na 4 miejsce w tabeli, która gwarantuje grę w barażach o I ligę. 13 lutego nasz zespół powinien na wyjeździe zagrać  z Notecią Czarnków, która jednak wycofała się z rozgrywek.

Właśnie dlatego 27 lutego w ostatnim meczu fazy zasadniczej w Słupcy zmierzy się z ostatnim w tabeli SMS Police. Jeśli wygra ma pewny udział w fazie play-off.