Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Stoczniowiec „zablokowany”

Zwycięstwo 3:0 nad Stoczniowcem Politechniką Gdańską, po bardzo dobrej grze odnieśli siatkarze SPS Konspol Słupca.

Przed meczem honorową, brązowa odznakę Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej za wieloletnią pracę otrzymał trener, Tomasz Robak. Słupecki szkoleniowiec w spotkaniu nie mógł skorzystać między innymi z Michała Torzewskiego, który z powodu kontuzji dłoni może nie zagrać nawet do końca sezonu.

Pierwsze punkty rozkładały się po równo między oba zespołu. Słupczanie odskoczyli przy stanie 10:8, by potem powiększać swoją przewagę i prowadzić 16:12, czy 20:16. Ostatecznie wygrali 25:18. W pierwszej partii, tak jak i w całym meczu było kilka bardzo długich i widowiskowych wymian z obu stron.

Mecz transmitowaliśmy dla Was na żywo.

 

 

Gospodarze grali z bardzo dużym poświęceniem w obronie i kilkukrotnie ratowali piłki, które wydawały się być stracone. Również na przestrzeni całego spotkania SPS grał bardzo dobrze blokiem. Kilka akcji z pewnością pozostanie w głowach rywali, którzy zatrzymywani byli nawet w pojedynkę.

Druga partia to już szybkie prowadzenie naszego zespołu 8:4, 14:8, czy 17:9, a potem wygrana 25:14. Tak łatwo nie było już w trzecim i jak się potem okazało decydującym secie. Stoczniowiec nie chciał kończyć spotkania przedwcześnie i od początku grał o wiele lepiej niż wcześniej. Rywale prowadzili nawet 2:6, czy 4:8. Wyrównanie nastąpiło przy stanie 10:10, a potem oba zespoły szły łeb w łeb.

W końcówce lepiej zagrali miejscowi i triumfowali 25:22, a w całym meczu 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Radosław Szczeciński, który oprócz skutecznych ataków na środku siatki dobrze prezentował się także na zagrywce.

26 lutego na wyjeździe nasz zespół zmierzy się z AZS UAM Toruń.

 


Najnowszy komentarz
  • Gratulacje 💪👍
    Wszystko pod kontrolą, widać gołym okiem że byliśmy silniejsi 💪

Dodaj komentarz