Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

STOP agresji drogowej!

Jesteście świadkami nieprawidłowych zachowań kierowców? Teraz można o tym powiadomić policję. Wystarczy wysłać mail z nagranym filmem na specjalnie uruchomioną skrzynkę kontaktową.


Rejestrowanie przebiegu jazdy przez kierujących samochodami jest w ostatnim czasie coraz bardziej popularne. W Internecie publikowane są filmy ukazujące nieprawidłowe zachowania kierowców na polskich drogach. W związku z tym Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu uruchomiła specjalną skrzynkę elektroniczną: [email protected], na którą można przesyłać materiały świadczące o agresywnym zachowaniu kierowców poruszających się po drogach Wielkopolski.

Aby możliwe było pociągnięcie do odpowiedzialności sprawcy wykroczenia w ruchu drogowym wraz z filmem należy przesyłać niezbędne informacje: data, godzina i miejsce zdarzenia (miejscowość, nr drogi/ulica), dane dotyczące pojazdu: numer rejestracyjny, marka, a także zgłaszającego: imię i nazwisko, adres do korespondencji, tel. kontaktowy. Przekazanie policji informacji ma wartość zawiadomienia, dlatego funkcjonariusze będą weryfikować przekazane dane, a w razie potrzeby je uzupełniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *