Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Stowarzyszenie Kobiet „Razem” świętowało 10-lecie

Na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym spotkali się członkowie Stowarzyszenia Kobiet „Razem” z Gminy Strzałkowo. Spotkanie było okazją do świętowania 10-lecia działalności organizacji.

-Dekada działalności Stowarzyszenia to przede wszystkim działania skierowane na integrację międzypokoleniową, to aktywny udział Stowarzyszenia w akcjach charytatywnych, wydarzeniach sportowychi kulturalnych na terenie naszej gminy, to kultywowanie tradycji narodowych, organizacja i promocja okolicznościowych uroczystości, jak Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Dziecka, współpraca z parafią w Ostrowie Kościelnym oraz z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Strzałkowo.

Radością napawa nas fakt, że inicjatywa, z którą wychodzimy do mieszkańców spotyka się z dużym zainteresowaniem i sprawia, że wzrasta aktywność oraz świadomość obywatelskiego społeczeństwa. Taki pozytywny wymiar naszej działalności nadaje sens kolejnym inicjatywom. Jesteśmy dumne z faktu, iż jesteśmy postrzegane, jako jedna z trzech najprężniej działających organizacji pozarządowych w gminie Strzałkowo.

Jesteśmy niejednokrotnie stawiane za wzór społecznej inicjatywy, wzór harmonijnej i zgodnej współpracy z sołtysem Bartoszem Piaseckim oraz z miejscową jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej. Ta dobra opinia to nie tylko satysfakcja z dobrze wypełnianej funkcji w życiu lokalnej społeczności, ale również motywacja do dalszej pracy i dbałości o wysoki standard naszych przedsięwzięć-mówiła prezes, Beata Zimniewicz.

Jubileusz zbiegł się z zakończeniem remontu sali OSP w Kornatach, w której odbywa się wiele imprez organizowanych przez stowarzyszenie. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 117 374, 95 zł. Zadanie zostało zrealizowane ze środków Samorządu Gminy – 76 667,13 zł, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kornatach – 37 000 zł oraz stowarzyszenia – 3 707,82 zł.

Podczas jubileuszowego spotkanie panie przeprowadziły wybory do zarządu i komisji rewizyjnej. Zarząd na kolejne 5 lat stanowią: prezes Beata Zimniewicz, wiceprezes Jolanta Wiśniewska, skarbnik Iwona Czerniak, członkowie zarządu Maria Filipowska, Gabriela Kamińska, Elżbieta Stawniak, Bożena Marszałek. Komisja rewizyjna: Katarzyna Piasecka, Sylwia Pachowiak.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz