Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strabag i policjanci o bezpieczeństwie w rejonie przejzadów kolejowych

Podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo – drogowych oraz utrwalanie zasad właściwego zachowania użytkowników dróg. To główne cele przedsięwzięcia realizowanego przez słupeckich policjantów we współpracy z firmą STRABAG Budownictwo Kolejowe ze Strzałkowa.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej w Cieninie Zabornym policjanci i przedstawiciele firmy przybliżyli dzieciom klas I-III podstawowe zasady zachowania się na przejazdach i w ich okolicach oraz na dworcach.

Prowadzący spotkanie przygotowali specjalne prezentacje multimedialne oraz pokazy filmów, które przybliżały właściwe i bezpieczne zachowania osób w rejonie przejazdów kolejowych.

Wskazywali, że piesi, jak też kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności. Przestrzegali przed przechodzeniem/przejeżdżaniem przez tory przy zamkniętych rogatkach lub pulsujących czerwonych światłach.

Odradzali skracanie sobie drogi przechodząc przez tory w miejscach niedozwolonych oraz zabawami w ich okolicach. Na zakończenie spotkania uczniowie pod okiem opiekunów i przedstawicieli Strabagu oraz policjantów poszli na spacer, aby w najbliższej okolicy, w praktyce przećwiczyć zdobyte wiadomości.

Otrzymały również od firmy Strabag elementy odblaskowe.

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *