Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Stracili prawa jazdy w Słupcy i Ciążeniu

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy mieli za nic nakazane limity prędkości obowiązujące w terenie zabudowanym. Obaj wykazali się dużą nieodpowiedzialnością na drodze i narazili się na utratę praw jazdy.

– 28 lutego w Słupcy na ul. Kopernika policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę, który kierując osobowym fordem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 105 km/h.

W sobotę 24 lutego w Ciążeniu kierowca osobówki przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Szybka jazda skutkowała zatrzymaniem praw jazdy, mandatami i punktami karnymi.

Informacja o konkretnym zdarzeniu zostanie przesłana do właściwego starosty, który wyda formalną decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Należy zaznaczyć, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów w razie wypadku drogowego, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji Słupcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *