Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Straż otwarta dla wszystkich

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy otworzyła swoje drzwi. W ramach akcji „Dzień otwartej strażnicy” na mieszkańców czekało wiele atrakcji i ciekawych informacji dotyczących komendy. Tego dnia każdy chętny mógł też oddać krew.

„Dni otwartych strażnic” to ogólnopolska akcja, której celem jest swego rodzajuwyjście strażaków do społeczeństwa. Podczas wizyty w strażnicy odwiedzający mogli zobaczyć samochody strażackie, zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje nasza jednostka oraz dowiedzieć się w jakich sytuacjach jest wykorzystywany. Mieli oni również okazję poznać specyfikę pracy w Państwowej Straży Pożarnej oraz dowiedzieć się więcej na temat rekrutacji. Przygotowane atrakcje spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony zarówno najmłodszych, jak i tych starszych mieszkańców miasta.
Równolegle w komendzie prowadzona była zbiórka krwi w ramach akcji „Ognisty ratownik, gorąca krew”. Słupeccy strażacy przystąpili do niej w tym roku po raz dziewiąty i jak co roku cieszyła się ona sporym zainteresowaniem.

 

W ciągu około czterech godzin do udziału w akcji zarejestrowało się 85 osób. Ze względu na przeciwwskazania zdrowotne krew oddało ostatecznie 71 osób, co pozwoliło zebrać blisko 32 litry tego bezcennego daru.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz