Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strażacy Ochotnicy obradowali w Słupcy. Podsumowali drugi etap ważnego programu.

W czwartek, w Miejskim Domu Kultury miało miejsce podsumowanie kolejnej serii szkoleń w ramach programu „Pierwszy ratownik”.

Wcześniej strażacy spotkali się na pierwszym w tym roku posiedzeniu Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Słupcy. Uroczystość na deskach MDK rozpoczęło wręczenie wyróżnień dla zasłużonych druhów. Odznakę „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” otrzymał Krzysztof Kosmowski. Srebrnym Medalem” Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczony został z kolei Mateusz Szymański. Medal „Semper Videlis” Wiecznie Czuwający otrzymali natomiast ksiądz Henryk Kaczmarek, Andrzej Przespolewski oraz Włodzimierz Musielak.

Ponadto podsumowano program „Ochotnicze Straże Pożarne na Straży Środowiska” polegający na  zbiórce elektroodpadów. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Słupeckiego znalazły się w gronie najaktywniejszych. Były to OSP Strzałkowo i OSP Piotrowice.

Ostatnim akcentem wydarzenia było podsumowanie drugiego cyklu szkoleń w ramach programu Pierwszy Ratownik. To inicjatywa mająca na celu zwiększenie bezpieczeństwa i gotowości do reagowania w sytuacjach nagłego zagrożenia życia. Więcej na jej temat przeczytacie TUTAJ.

60 uczestników z terenu całego województwa , którzy brali udział w szkoleniu odebrało certyfikaty jego ukończenia oraz plecaki modułowe ze specjalistycznym sprzętem.  Ponadto druhowie z OSP Słupca otrzymali defibrylatora AED.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Zespołu Szkół Muzycznych w Słupcy.

 

 

FOTO: Twoja Słupca.pl /Jerzy Orchowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *