Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strażacy walczyli z żywiołem

To nie była spokojna noc dla strażaków z powiatu słupeckiego. Trzynaście zastępów straży pożarnej przez kilka godzin walczyło z pożarem budynków gospodarczych w Babinie. Straty szacuje się na setki tysięcy złotych.

 

Po godzinie drugiej w nocy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o płonących zabudowaniach gospodarczych w miejscowości Babin, gm. Strzałkowo. Osoba dzwoniąca  poinformowała Dyżurnego Operacyjnego Powiatu, że pali się stodoła, w której znajdują się maszyny rolnicze oraz duże ilości słomy. Sytuacja była tym bardziej niebezpieczna, że ogień szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał sąsiednim budynkom, w tym domowi mieszkalnemu.

Ze względu na skalę pożaru, na miejsce wysłane zostały zastępy strażackie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Babina, Sierakowa, Kornat, Strzałkowa, Piotrowic, Kamienia a także z Jednostki Wojskowej z Powidza. Dzięki sprawnej akcji strażaków ogień został opanowany i nie rozprzestrzenił się na sąsiedni budynek inwentarski i mieszkalny. Niestety straty i tak są bardzo duże. Łącznie w akcji uczestniczyło 51 strażaków z 13 zastępów.

2 odpowiedzi

  1. Pożar pożarem, ale żeby wyjące syreny wozów strażackich całą słupce budziły to chyba nie do końca normalne, o 3 w nocy na drodze Słupca-Babin korki tworzą się niezbyt często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *