Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Strażacy wybierali nowe władze w gminie

Zdzisław Hudański ponownie stanął na czele Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzałkowie. Będzie to jego druga kadencja na stanowisku prezesa.

Wybór nowych władz był najważniejszym punktem ostatniego Zjazdu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzałkowie. Zanim jednak druhowie przystąpili do głosowania ustępujący zarząd zdał sprawozdanie ze swojej dotychczasowej działalności. Zdaniem prezesa, ostatnie pięć lat dla Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Strzałkowo  było bardzo udane. – Właściwie nie ma z czego być niezadowolonym. Trzy samochody, które zakupiliśmy w tym czasie na terenie gminy to pokaźny dorobek. Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu i dobrej współpracy z gminą Strzałkowo, która w ciągu pięciu lat przekazała około półtora miliona złotych na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia działań ratowniczych i niesienia pomocy poszkodowanym – mówił Zdzisław Hudański. Jego zdanie podzielili obecni na zebraniu przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu gminy, którzy jednogłośnie udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi. Podobna zgodność towarzyszyła również wyborom władz na kolejną kadencję. W skład nowego zarządu weszli: Zdzisław Hudański (prezes), Dariusz Grzywiński (wiceprezes), Grzegorz Pogorzelski (wiceprezes), Włodzimierz Musielak (komendant gminny), Rafał Kaczmarek (skarbnik) i Alina Staszak (sekretarz).

Zjazd Oddziału Gminnego OSP w Strzałkowie był również doskonałą okazją do uhonorowania wyróżniających się strażaków. Specjalne podziękowania przyznano byłym już prezesom: Zenonowi Musielakowi (OSP Strzałkowo), Tadeuszowi Pieszczekowi (OSP Babin), Andrzejowi Kasprzykowi (OSP Kornaty) i Leszkowi Pawlakowi (OSP Brudzewo). Z kolei Złotymi Medalami „Za Zasługi dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali: Dariusz Grzywiński i Tadeusz Krotoszyński.

2 odpowiedzi

  1. Co tam robi buc Grzeszczak i Likwidator strzałkowskiego rolnika Starosta. Panie Wójcie damy sobie bez nich doskonale rade bo i tak sobie dajemy wiec poco figuranci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *