Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Strażacy z Bielską w akcji „Sprzątania świata”

Wzorem ubiegłego roku jednostka OSP Bielsko ponownie włączyła się w międzynarodową kampanię „Sprzątanie świata”, której celem jest wspólne dbanie o środowisko.

-Polska uczestniczyła w niej po raz 28 a tegoroczne hasło brzmiało „Myślę, więc nie śmiecę” Na naszym terenie akcję udało się przeprowadzić dnia 25 września 2021 roku. Zaangażowaliśmy dzieci i młodzież do wspólnego dbania o środowisko i najbliższe otoczenie.

Na zbiórce przy remizie zebrali się członkowie Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z opiekunami. Nastąpił podział na grupy i każda z grup zaopatrzona w rękawiczki i worki wyruszyła na spacer po miejscowościach Bielsko i Podbielsko w celu pozbierania śmieci.

Podczas akcji zebrano kilka worków śmieci. Cieszy nas fakt, że śmieci było mniej niż w ubiegłym roku, jednak widzimy, że wciąż nasze otoczenie jest zaśmiecane.

Powyższa akcja została zwieńczona wspólnym ogniskiem, podczas którego odbyło się spotkanie i pogadanka z Nadleśniczym Nadleśnictwa Miradz panem Wojciechem Wojtasińskim. Uczestnicy akcji otrzymali od zaproszonego gościa gadżety Nadleśnictwa Miradz oraz słodkie upominki, za co serdecznie dziękujemy.

To był pracowity dzień, a zarazem wspólna lekcja poszanowania środowiska- czytamy na stronie OSP Bielsko.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz